Otwarcie nowej kolei w Zieleniec Ski Arena

W minioną sobotę w Zieleńcu odbyło się uroczyste otwarcie nowej kolei kanapowej Mieszko M1. Nowa inwestycja to 4-osobowa kanapa typu TATRALIFT, która będzie przewozić do 2400 osób na godzinę.

 

Będzie pokonywać odległość ponad 500 metrów oraz niemal 100 metrów wysokości. Obok wyciągu znajdują się dwie trasy narciarskie o długości 520 oraz 650 metrów. Nowa kolej jest częścią projektu rozwoju infrastruktury w Ośrodku Mieszko gdzie obok dostępnego już zimowego placu zabaw dla najmłodszych uruchomiony zostanie także 90-metrowej długości talerzykowy wyciąg szkoleniowy.

Termin uruchomienia kolei kanapowej pierwotnie planowany był na 24 grudnia. Jednak plany pokrzyżowała niestabilna pogoda i trudne warunki atmosferyczne. Dopiero silniejsze mrozy, które przyszły do Zieleńca tuż przed Nowym Rokiem pozwoliły na idealne przygotowanie stoków, infrastrutkury oraz na przeprowadzenie ostatnich przed uruchomieniem wyciągu testów.

 

Nowa inwestycja w Zieleniec Ski Arena doskonale wpisuje się w koncepcję ośrodka otwartego na rodziny z dziećmi. Nowoczesna, bezpieczna kanapa oraz towarzyszące jej stoki, łączki i wyciągi dla dzieci tworzą spójną całość, dzięki której najmłodsi adepci narciarskiego fachu w krótkim czasie mogą zdobyć bądź rozwinąć umiejętności.

Jest to o tyle istotna informacja, że wielkimi krokami zbliża się czas zimowych ferii. Więc jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował, gdzie spędzi te dwa tygodnie, być może informacja o otwarciu nowej inwestycji okaże się czynnikiem decydującym.

Warunki narciarskie w Zieleńcu z każdym dniem poprawiają się. Coraz gęstsze opady śniegu pozwalają na otwieranie kolejny stoków. Obecnie do dyspozycji wszystkich miłośników białego szaleństwa jest już 15 wyciągów i przeszło 18 tras narciarskich na których zalega do 45 cm śniegu. Kilka dni temu ruszyły także kolejne i wyciągi: kanapa 4 osobowa W5, talerzyk W4 oraz talerzyk przy kościółku M4. Aktualnie ośrodek otwarty jest codziennie od godziny 9:00 do 22:00.