wiązania nidecker supermatic

Nidecker Supermatic – rewolucja w wiązaniach ?

Jedną z nowości sprzętowych o której głośno jest w tym sezonie są nowe wiązania snowboardowe od Nideckera. Co jest w nich takiego że branża snowboardowa się tak zachwyca ? Odpowiedź jest krótka i prosta – chodzi o wygodę w zapinaniu i wypinaniu butów.

wiązania nidecker supermatic

Nidecker Supermatic konkurencją dla Burton StepOn ?

Wiele osób z branży twierdzi że Nidecker to świetna odpowiedź na ofertę Burtona, który od kilku sezonów podbija rynek systemem StepOn. Dla niewtajemniczonych to taki unowocześniony system Step-In który był popularny w latach 90-tych. System ten składa się z specjalnych wiązań i kompatybilnych butów. W wiązaniach nie ma ma tradycyjnych pasków a tylko sama podstawa z łyżką i opatentowanymi zaczepami. Wkładamy buta do wiązania, „klik” i jesteśmy wpięci.

System ten ma wiele zalet ale wadą jest to że aby móc korzystać z tych udogodnień to musimy zakupić wiązania oraz kompatybilne buty. Taki zestaw kosztuje niestety od 3 tys. zł w górę. Trzeba przyznać że jest to spory wydatek zwłaszcza jeśli ma się porządne buty z którymi nie koniecznie chcemy się rozstać.

W tym miejscu pojawiają się wiązania Nidecker Supermatic. To wiązania z dualnym systemem zapinania w których innowacją jest automatyczne zapinanie kompatybilne ze wszystkimi butami snowboardowymi. Oczywiście w pierwszej kolejności wymaga to odpowiedniego ustawienia i wyregulowania wiązań aby to wszystko działało jak należy.

Nidecker Supermatic – recenzja wiązań

Poniżej możecie zobaczyć polską recenzję od Prodisha, który nie jest związany z żadną marką i opisuje czy to działa tak jak mówią i pokazują.

Nidecker Supermatic – ile kosztują i gdzie kupić ?

Wiązania do tanich nie należą bo trzeba się liczyć z wydatkiem 2 tys. zł. Na pocieszenie jest fakt że kupujemy topowy model wiązań, w którym zastosowano wysokiej jakości materiały i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Gdzie kupić ? Można kupić bezpośrednio na stronie Nideckera lub np. w sklepie Snowsport . Link poniżej

https://snowsport.pl/wiazania_nidecker_supermatic_step_in_full_auto_black_2023-p29139.html