części do butów z BOA

Darmowe części do butów z BOA

Jeśli posiadasz buty snowboardowe z systemem sznurownia BOA (takie charakterystyczne pokrętło na języku oraz z boku buta) to jest duże prawdopodobieństwo że prędzej czy później nastąpi awaria tego systemu. Wiadomo… nic nie jest wieczne i niezawodne. BOA też ma swoją wytrzymałość i z upływem lat części tego mechanizmu mogą się zużyć.

W przypadku awarii lub uszkodzenia systemu pojawia się problem i nasuwają się pytania. Czy to w ogóle da się naprawić? Gdzie kupić części? Ile będzie kosztowała naprawa ?

Sam ostatnio zadawałem sobie te pytania i zmuszony sytuacją zacząłem szukać w internecie. Jeśli chodzi o części i ich dostępność na polskim rynku to raczej kiepsko to wygląda. Osobiście nie udało mi się znaleźć sklepu internetowego który oferowałby jakiekolwiek części do tego systemu. Na jakimś forum znalazłem informację że w stolicy jest serwis, który naprawia buty z BOA. Nie jestem z Warszawy to też szukałem dalej. Na oficjalnej stronie BOA technology trafiłem na sklep w którym oferowane były interesujące mnie części. Cena części nie była wysoka bo to raptem 7$ więc postanowiłem je zamówić. Podczas składania zamówienia okazało się że koszt wysyłki do Polski to blisko 30$. Gdybym był w sytuacji podbramkowej to pewnie bym zamówił ale jako że były to drugie buty to szukałem dalej.

Dożywotnia gwarancja na system BOA

Na tej samej stronie dowiedziałem się też że BOA daje dożywotnią gwarancję na swój system i te same części za które wcześniej musiałem zapłacić mogę dostać za FREE. Aby tak się stało musimy złożyć reklamację poprzez formularz znajdujący się na stronie https://store.boafit.com/warranty.php. Zostaniemy tam poproszeni o podanie kilku informacji (formularz jest w języku angielskim). Między innymi musimy podać markę i model butów, ile orientacyjnie lat mają buty oraz opis usterki. Po wypełnieniu tych informacji otrzymamy unikalny kod który wykorzystamy „podczas zakupów części”. Po wypełnieniu wymaganych pól zostaniemy przeniesieni na stronę sklepu z częściami https://store.boafit.com .

Tutaj w pierwszej kolejności musimy wybrać rodzaj systemu który mamy w swoich butach (BOA ma kilkanaście odmian systemu). Jak to sprawdzić ? Jeśli nie jesteśmy pewni który system posiadamy to najlepiej sprawdzić każdy system i porównywać wizualnie z tym który mamy w swoich butach. Dla ułatwienia mogę dodać że w butach snowboardowych z BOA na języku najczęściej występuje system H2 oraz H3 w wersji z coilerem lub bez. Wersja z coilerem to ta w której po odblokowaniu szpula automatycznie się rozwija. W przypadku butów z podwójnym BOA po bokach mamy przeważnie system M1, M2 lub M3.

Po wybraniu interesujących nas części zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych niezbędnych do wysyłki. Na stronie z podsumowaniem zamówienia wklejamy otrzymany wcześniej kod i kwota do zapłaty zostanie zmieniona na 0$.

Teraz pozostaje nam czekać na przesyłkę. W moim przypadku trwało to ok 2-3 tygodnie chociaż na stronie z podsumowaniem była informacja o 5-7 dniach roboczych. Tak czy inaczej części przyszły i to jest najważniejsze. W kolejnym artykule opiszemy jak przebiegała naprawa butów z BOA.

części do systemu BOA H2