system burton step on

Burton Step On – hit czy kit ?

Step-On to innowacyjny system wiązań i butów snowboardowych stworzony przez firmę Burton Snowboards. Zamiast tradycyjnych strapów, Step-On korzysta z systemu zatrzasków, co pozwala na szybsze i łatwiejsze zakładanie i zdejmowanie wiązań.

Wiązania Step-On zostały opracowane w odpowiedzi na potrzeby snowboardzistów, którzy chcieli wyeliminować konieczność zginania się i zdejmowania rękawic, aby przypiąć i odpiąć wiązania. Dzięki Step-On, snowboardziści mogą po prostu wejść w wiązania i ruszyć na stok.

Wiązania Step-On są dostępne w kilku wersjach, z różnymi twardościami i elastycznością, aby sprostać różnym stylom jazdy i preferencjom użytkowników. Wiązania te są również kompatybilne z deski snowboardowe innych producentów, dzięki czemu mogą być używane przez szeroki zakres snowboardzistów.

Mimo że system Step-On jest stosunkowo nowy na rynku, zyskał już wiele pozytywnych opinii od snowboardzistów, którzy chwalą jego łatwość użytkowania i szybkość, zwłaszcza podczas zimowych dni, kiedy ręce są zimne i skłonność do wpadnięcia w śnieg podczas zakładania klamer jest większa.

Zalety systemu Burton Step On

  • Szybkie i łatwe wejście i wyjście – nie ma potrzeby zakładania strapów na buta i ich zapinania przy użyciu „pompek”, co pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć niepotrzebne wysiłki podczas jazdy.
  • Bezpieczeństwo – system Step On zapewnia wysoką jakość połączenia buta i deski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy na snowboardzie.
  • Wygoda – system zapewnia bardzo dobre dopasowanie buta do deski, co daje poczucie stabilności i kontroli podczas jazdy.
  • Zwiększone oszczędności czasu – nie ma potrzeby dostosowywania wiązań przed każdą jazdą, co pozwala na szybsze wdrożenie i wyjście na stok.
  • Przyjazność dla środowiska – system Step On jest wyposażony w system recyklingu, co redukuje ilość odpadów i jest przyjazny dla środowiska.

Wady systemu Burton Step On

  • Ograniczona kompatybilność – System Step On nie jest kompatybilny ze wszystkimi butami snowboardowymi na rynku, co może ograniczyć wybór butów dla użytkowników. Obecnie Buty kompatybilne z tym systemem produkują firmy: Burton, DC, Nitro oraz Flux.
  • Wysoki koszt – System Step On jest jednym z najdroższych rozwiązań w kategorii wiązań snowboardowych, co może zniechęcać niektórych użytkowników. Koszt podstawowego i nowego zestawu wiązania + buty to wydatek ok 3 tys. zł
  • Brak regulacji – System Step On nie oferuje dużych możliwości regulacji, takiej jak np. regulacja stopnia sztywności, rotacja łyżki co może być ważne dla niektórych użytkowników
  • Niektóre osoby wskazują na gorsze czucie deski przez sztywną podeszwę a także na większą wagę samych butów.
  • Wymagane precyzyjne dopasowanie – Aby system działał prawidłowo, buty i wiązania muszą być precyzyjnie dopasowane do siebie, co może wymagać więcej czasu i uwagi podczas regulacji i ich instalacji

Próbowałem przycisnąć znajomego który od kilku sezonów korzysta z tego rozwiązania i jeździ po kilkadziesiąt dni w ciągu sezonu aby wskazał mi wady tego systemu. Ku mojemu zdziwieniu nie potrafił mi takowej wskazać. Jak się dobrze dobierze rozmiar wiązania pod rozmiar buta i później go odpowiednio wyreguluje to wszystko działa jak należy. Tylko w pierwszym roku kiedy system trafił na rynek pojawiła się wada fabryczna gdzie Burton przeprowadzał akcję serwisową związaną z wymianą klipsów mocujących buty.