Pathron Snowboards 2018

Pathron Snowboards 2018

Dzisiaj prezentujemy wam nową kolekcję sprzętu snowboardowego marki Pathron Snowboards. Dla niewtajemniczonych Pathron to polska marka, która oferuje zaawansowany technologicznie sprzęt o dobrych parametrach, z dobrej jakości komponentów i w cenie która nie powala.

Co nowego pojawiło się w kolekcji na sezon 2017/2018 ? To co widać na pierwszy rzut oka to wiązania snowboardowe! W ofercie pojawiły się dwa modele wiązań z systemem szybkiego zapinania Fastec – Team XT oraz Team ST. Wiązania zostały wykonane przez firmę SP, więc o jakość nie musimy się martwić. Wiązania Pathrona są wykonane z podzespołów znanych z wyższych modeli wiązań marki SP. W wiązaniach Team XT zastosowano highbacki z wiązań Brotherhood oraz górne strapy z wiązań S.lab.one. Producent pomyślał też o dodatkowych pompkach EVO przy górnych paskach które umożliwiają precyzyjniejszą regulację zapięcia. Model Team ST posiada highbacki z Brotherhoodów oraz strapy znane z wiązań Core.

Podsumowując wiązania Pathron to produkt ze średniej półki cenowej ale o dobrych parametrach. Na pewno są to wiązania o dużo lepszych parametrach i podzespołach niż np. SP FT Private, a kosztują znacznie mniej.

Wiązania Pathron Team ST

Pathron Team ST

Pathron Team XT

Pathron Team XT

Deski snowboardowe Pathron 2018

Jeśli chodzi o deski snowboardowe Pathron to jest kilka ciekawych zmian. Po pierwsze w kolekcji pojawiły się modele Carbon Powder oraz Carbon Powder Split. Carbon Powder to jak sama nazwa wskazuje deska stworzona do jazdy w puchu do konstrukcji której użyto materiałów znanych z deski Carbon Silver. Blacik bardzo dobrze spisuje się na przygotowanych trasach, a poza nimi czuje się jak ryba w wodzie 🙂 Cena katalogowa 1399zł, a wersji split 1599zł.

Pathron Carbon Powder 2018

Pathron Carbon Powder Split 2018

Wiemy także że poza kolekcją ogólnie dostępną Pathron skonstruował także deskę Freecarver oraz Softcarver, które są skierowane do miłośników jazdy karwingowej. Softcarver jest deską „miękką” powalającą poczuć się jak na prawdziwym twardzielu. To pośrednia deska dla osób które docelowo chciałyby się przesiąść na twardy sprzęt lub po prostu kochają techniczną i dynamiczną jazdę na krawędziach. Freecarver to uniwersalna, niedroga deska dla osób rozpoczynających przygodę z twardym sprzętem.

Deska Pathron Freecarver 2018

Pathron Freecarver 2018

Pathron Softcarver 2018

Pathron Soft Carver

Gruntownych zmian doczekały się dwie najbardziej popularne deski w kolekcji czyli Legend i Sensei. Obie deski pomimo tego że graficznie prezentują się podobnie do ubiegłorocznych modeli to wewnątrz zostały całkowicie zmienione. Legend został zbudowany na zupełnie nowym szejpie. Profil camrock został zastąpiony nowym hybrydowym camberem który w połączeniu z tkaniną triax zapewnia naprawdę świetne osiągi. Sensei z kolei został oparty na hybrydowaym rockerze, który znany jest np z deski Rome Rever Rocker. Hybrydowy rocker dał nowe życie Sensejowi, który był naprawdę przyzwoitą deską am/fs. Wprowadzone zmiany sprawiły że Sensei lepiej jeździ na krawędzi i łatwiej ją wygiąć podczas zabawy np przy flattrickach.

Snowboard Pathron Legend 2018

Pathron Legend 2018

Deska Pathron Sensei 2018

Pathron Sensei 2018

Pathron Play 2018Pathron Play 2018

Pathron Swirl 2018

Pathron Swirl 2018

Pathron Carbon Silver 2018

Pathron Carbon Silver 2018

Pathron Carbon Gold 2018

Pathron Carbon Gold 2018

Pathron Carbon Gold Split 2018

Pathron Carbon Gold Split

Deska Pathron Missile 2018

Pathron Missile 2018

Deska Pathron Missile Split

Snowboard Pathron Draft 2018

Pathron Draft 2018Część nowej kolekcji Pathron już teraz jest do kupienia w Proboarder.pl, pozostała część będzie dostępna już na dniach.