W weekend startuje sezon w Szpindlerowym Młynie

W nadchodzący weekend 12 i 13 grudnia rusza największy czeski ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn. Otwarcie sezonu to także oficjalne otwarcie najnowocześniejszego wyciągu w całych Czechach.

 

Właściciel ośrodka Spindleruv Mlyn, od tego sezonu oferuje narciarzom szusującym w stacji Święty Piotr, sześcioosobową kanapę firmy Leitner. Kanapa jest wyposażona w podgrzewane siedziska i osłony chroniące przed złymi warunkami pogodowymi. Wybudowana kosztem 210 mln Kcz będzie wwozić narciarzy i snowboarderów na Plan w ciągu zaledwie 5,5 minuty. Ponadto, dla lepszej jazdy amatorów białego szaleństwa, na czerwonej trasie w Świętym Piotrze zainstalowano dodatkowe armatki do naśnieżania. Nowa kanapa powstała na miejscu dotychczasowego 4-osobowego wyciągu krzesełkowego, który po demontażu, zostanie ponownie zamontowany w Horni Misečki i będzie kursować między dolnym parkingiem a Medvedinem – mówi Čeněk Jílek – zarządzający ośrodkiem w Czechach.

Spindleruv Mlyn leży w samym sercu Karkonoszy i dysponuje 25 km bardzo zróżnicowanych nartostrad, które zadowolą najwybredniejszych amatorów białego puchu.

Mapa Szpindlerowy Młyn
Mapa Szpindlerowy Młyn

SkiAreal przygotował wiele atrakcji z okazji rozpoczęcia nowego zimowego sezonu 2015/16 w ośrodku Spindleruv Mlyn, m.in. liczne konkursy z cennymi nagrodami, koncerty a przede wszystkim zjazdy na fantastycznie przygotowanych trasach. W dniu otwarcia nartostrad na amatorów regionalnej kuchni czeka jarmark świątecznych smakołyków i napojów. Tatry Mountain Resorts przyszykowała również doskonałą ucztę dla naszych oczu i uszu: O godz. 12.30 rozpocznie się spektakl „Rajskie dzieci” czyli czeska wersja słynnego na całym świecie musicalu „Mamma Mia”, która okazała się u naszych południowych sąsiadów takim samym hitem co jej pierwowzór. Muzykę do „Rajskich dzieci” skomponował znany i ceniony czeski artysta – Michał David. To przedstawienie gwarantuje więc narciarzom świetną zabawę w przerwach między szusowaniem. Na otwarciu sezonu pojawią się również aktorzy i twórcy filmu „Pięćdziesiąt”, który został nakręcony właśnie w Spindleruv Mlyn.

Na tym nie koniec. O godz. 16.00 odbędzie się, na żywo koncert zespołu Horal, w którym pojawią się James Prachař i František Soukup, znani muzycy z grupy Nightwork.

– Całość imprezy uwieczni niezwykły pokaz sztuczny ogni. Natomiast na najmłodsze pociechy przez cały dzień 12 grudnia czeka wyśmienita zabawa w Fun Parku – mówi Rene Hrones szef marketingu ośrodka.

 

Więcej informacji: www.skiareal.cz
Zdjęcia: SkiAreal Spindleruv Mlyn