Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski w Half Pipe – Szpindlerowy Młyn

W czeskim kurorcie zimowym Szpindlerowy Młyn odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Half Pipe, freestylowej konkurencji snowboardowej, zaliczane do prestiżowego cyklu zawodów Freestyle Challenge smashed by PLAY.

 

Wysoki poziom imprezy zapewniła międzynarodowa obsada startujący zawodników a najwyższe loty i tricki gwarantowała konstrukcja rynny, spełniająca najwyższe europejskie standardy. To niewątpliwie pierwsze zawody w historii Mistrzostw Polski w Half Pipe rozgrywanych na tak dobrze przygotowanym obiekcie – zapewnia prezes Polskiego Związku Snowboardu Tomasz Urbański.

mp-hp-szpindlerowy2

Zawody rozgrywane były w samym centrum niebezpiecznego orkanu Emma, który szalał w ten weekend w tej części Europy. To nieprawdopodobne, że akurat w okolicy naszych zawodów pogoda pozwalała na bezpieczne rozegranie konkurencji i dobrą widoczność. Na tym samym stoku, kilka godzin wcześniej, odwołano na przykład zawody w biegach narciarskich. – dodaje sędzia główny zawodów, międzynarodowy delegat techniczny Łukasz Ligocki. Gdy zawodnicy założyli numery startowe i przetarli lekko ośnieżone gogle rozpoczęła się niezwykle emocjonująca rywalizacja o serię jak najbardziej zaawansowanych akrobacji powietrznych na desce snowboardowej.

mp-hp-szpindlerowy3

Dochodzące z oddali odgłosy szalejącej w górach wichury nie przeszkadzały w kilkumetrowych lotach nad tzw. coppingiem czyli krawędzią rynny. – Widząc bardzo dobrą organizację zawodów rozgrywanych dodatkowo na tak dobrym obiekcie trudno było się powstrzymać przed założeniem deski – zdradza Paulina Ligocka, najbardziej utytułowana polska zawodniczka w tej dyscyplinie, trzecia zawodniczka generalnej klasyfikacji zeszłorocznego Pucharu Świata oraz brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Niestety kontuzja kolana wyeliminowała Paulinę z tegorocznych startów. – Widząc taki przebieg zawodów oraz poziom zawodników jestem bardzo zadowolona z przyjazdu nawet w charakterze widza. – dodaje Ligocka, gratulując swojej następczyni, zwyciężczyni konkurencji kobiet Agnieszce Rusin (BSS Bielsko Biała). Rusin wyprzedziła utalentowaną osiemnastolatkę z krynickiego KKS Norlys Joannę Zając oraz trzecią na podium Czeszkę Bohdanę Sebestovą. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się dwudziestolatek Jakub Dytkowski (Stricto Bielsko Biała) zdobywając drugi tytuł Mistrza Polski w konkurencji freestylowej, po rozgrywanej tydzień wcześniej w krynicy konkurencji Big Air. Tym samym, dzięki kolejnemu zwycięstwu przybliża się do szansy wygrania całej klasyfikacji cyklu zawodów freestylowych Freestyle Challenge smashed by Play.

mp-hp-szpindlerowy4

Wyniki MMP Half Pipe Belinea, Szpindlerowy Młyn (CZE)

Kobiety:

 1. Agnieszka Rusin BSS Bielsko-Biała – nota w finale 41 pkt
  2.Joanna Zając Norlys Krynica – 37,8 pkt
  3.Bohdana Sebestova (CZE) – 32,8 pkt
  4.Lucie Janouchova (CZE) – 30,6 pkt
  5.Małgorzata Kołacz – Stricto Bielsko-Biała – 26,1 pkt
  6.Karolina Bieniek – AZS AWF Katowice – 24,4 pkt

Mężczyźni:

 1. Jakub Dytkowski – Stricto Bielsko-Biała – 39,4 pkt
  2.Piotr Starowicz – BSS Bielsko-Biała – 34,4 pkt
  3.Martin Matousek (CZE) – 33,4 pkt
  4.Marek Sąsiadek – AZS AWF Katowice – 31,5 pkt
  5.Grzegorz Jękot – BSS Bielsko-Biała – 31,3 pkt
  6.Tomasz Sąsiadek – 31,2 pkt