Relacja z Mistrzostw Polski Slope Style 2008

W miejscowości Ciche, leżącej niedaleko Chochołowa polscy snowboardziści rywalizowali w konkurencji freestylowej zwanej Slope Style. Mistrzostwa Polski w tej konkurencji, choć odbyły się po raz pierwszy są jednocześnie zaliczone do cyklu imprez Freestyle Challenge smashed by Play.

 

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój dyscyplin freestylowych. Organizacja imprezy na najwyższym poziomie w randze Mistrzostw Polski jest zasłużonym ukoronowaniem poziomu, jaki obecnie reprezentują te konkurencje – relacjonuje prezes Polskiego Związku Snowboardu, Tomasz Urbański. Slope Style to połączenie widowiskowych, akrobatycznych skoków zwanych Big Air z technicznymi przejazdami na sztucznych przeszkodach typu poręcze i boksy. Pomimo wiosennej aury organizatorzy przygotowali stok i przeszkody na bardzo wysokim poziomie.

mp-slopestyle-ciche2

Pogoda również dopisała, odsłaniając malowniczy horyzont Tatr. – I tak Ciche staje się głośne! Dla nas, zawodników tak przygotowana miejscówka, jak na początek wiosny na długo zapadnie w pamięci – dodaje jeden z finalistów, Wojciech Małysz z Cieszyna. Rywalizację wśród kobiet zwyciężyła płynnym przejazdem i wysokimi lotami Agnieszka Rusin (BSS Herman Team) przed Magdaleną Pawlas (BSS Herman Team) oraz najmłodszą finalistką 15 letnią Anitą Mączką (Ski Test Kraków). Wśród mężczyzn, najlepszy okazał się 28 latek Jakub Honcz (BSS Herman Team) przed doświadczonym Pawłem Cichockim z Krakowa. Na podium stanął również wrocławianin Maciej Afeltowicz jeżdżący w barwach CCS Cieszyn.

mp-slopestyle-ciche4

Zawody były jednocześnie przedostatnią w tym sezonie, VIII Edycją Freestyle Challenge smashed by Play. Zakończenie cyklu nastąpi podczas zawodów na Pilsku 29 marca, również w konkurencji Slope Style.

 

Wyniki mężczyzn:

1.Jakub Honcz (BSS Herman Team) 27,3 punkty
2.Paweł Cichocki (Straż graniczna) 26,5
3.Maciej Afeltowicz (CCS Cieszyn) 26,0
4.Tomasz Wolak (Ski Test Kraków) 25,2
5.Jakub Skrzypkowski (BSS Herman Team) 22,8
6.Wojciech Małysz (CCS Cieszyn) 21,7

 

Wyniki kobiet:

1.Agnieszka Rusin (BSS Herman Team) 31,2 punkty
2.Magdalena Pawlas (BSS Herman Team) 19,2
3.Anita Mączka (Ski Test Kraków) 18,6
4.Anna Moskal (Ski Test Kraków) 17,7
5.Magdalena Jureczko (1080) 12,3
6.Małgorzata Cymbor (1080) 7,3