Back On Snow II – Wisła Rynek

Na rynku w Wiśle, na oczach setek kibiców, mieszkańców i turystów odbyły się zawody w snowboardowym jibbingu oraz nartach freestylowych. Zawody o nazwie BackOnSnow II, zaliczane do prestiżowego cyklu imprez Freestyle Challenge smashed by PLAY, zapadną w pamięci nie tylko ze względu na spektakularne tricki, ale przede wszystkim pierwszą w Polsce stalową konstrukcję z rusztowań, zaprojektowaną i zbudowaną specjalnie na zawody typu City Event czyli rozgrywane w centrum miasta.

 

Kilkadziesiąt ton śniegu sprowadzono z gór by pokryć 12 metrową konstrukcję. – Jestem totalnie zaskoczony ilością zorganizowanego śniegu i perfekcyjną konstrukcją trasy. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem na polskich imprezach – zaznacza jeden z czołowych zawodników w narciarstwie freestylowym Piotr Pinkas.

back-on-snow-2-2

Na wiślańskiej arenie sportów grawitacyjnych na kibiców czekały jeszcze inne atrakcje jak targi sprzętu snowboardowego oraz koncerty Silesian Sound System i East West Rockers. – Na pewno jest to bardzo ciekawa i skuteczna metoda promocji snowboardu i sportu w ogóle. Dla mieszkańców i turystów to urozmaicenie atrakcji i spojrzenie na Freestyle z innej, bardziej profesjonalnej strony – mówi Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarstwa, który tym razem obserwował skoki i tricki zawodników freestylowych. Startujący mieli do wyboru dwa tory jazdy z przeszkodami typu łamany box i streetowy rail.

 

Wyniki w snowboardowym jibbie:

1.Mateusz Zielonka
2.Jakub Skrzypkowski
3.Paweł Cichocki
4.Bartek Dąbrowski
5.Daniel Więcek
6.Tomek Zielony
7.Karol Rychlewicz

 

Wyniki w nartach freestylowych:

1.Marcin Pośpiech
2.Piotr Pinkas
3.Michał Rajzer
4.Andrzej Włodarczyk
5.Tomasz Majewski
6.Mateusz Katuna