Zmiana daty OSCYP Snowboard Contest 2016

Kilka tygodni przed rozpoczęciem największej w Polsce rywalizacji snowboardowej, organizatorzy OSCYP Snowboard Contest zmuszeni są do zmiany terminu konkursu.

 

Planowana na 30 stycznia 2016 roku impreza, decyzją sztabu technicznego, musi zostać przeniesiona na 7 lutego 2016 roku. Oczywiście w żaden sposób nie wypłynie to na poziom widowiska, ani na jakość wykonywanych trików.

Jedyna tego typu inicjatywa na polskiej scenie snowboardowej, pozwala samym zawodnikom decydować o charakterze każdej edycji. Mają oni wpływ nie tylko na przygotowanie toru przeszkód, ale również na listę startujących zawodników. Na listach startowych ostatnich siedmiu sezonów znalazły się takie gwiazdy jak Wojtek Pawlusiak, Piotr Janosz, Michał Ligocki, Tomek Wolak czy Wojtek Pająk. Obecnie trwają przygotowania do ósmej edycji, która jak zwykle będzie przełomowym wydarzeniem sezonu zimowego.

 

Tradycyjnie oprócz standardowej rywalizacji snowboardowej planowane są dodatkowe atrakcje dla publiczności i konkursy dla amatorów. Na stoku rozstawiony zostanie również Burton Riglet Park, w którym najmłodsi miłośnicy śniegu będą mieli okazję do postawienia pierwszych kroków w jeździe na desce. Nie trzeba być fanatykiem snowboardingu, aby dobrze się bawić podczas OSCYP Snowboard Contest.

Po raz pierwszy w długiej historii rywalizacji, organizatorzy zmuszeni są do zmiany terminu wydarzenia. Biorąc pod uwagę duże ilość śniegu jakie są niezbędne do wytworzenia tegorocznych przeszkód, właściciele stoku Kotelnica poprosili o dodatkowy tydzień na możliwość wytworzenia odpowiedniej ilości białego złota. Zapamiętaj , nowy termin to 7 lutego 2016 .