Janek JAromin Oscyp Snowboard Contest
fot. Rafał Wielgus

OSCYP Snowboard Contest już w niedzielę!

W najbliższą niedzielę 28 stycznia zapraszamy na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej gdzie odbędzie się dziesiąta edycja OSCYP Snowboard Contest. Przygotowania do największych zawodów snowboardowych w Polsce zostały rozpoczęte. Przedstawiamy oficjalny plakat rywalizacji i pierwsze potwierdzone nazwiska z listy zawodników.

Plakaty z OSCYPa zawsze wywoływały dużo emocji dzięki angażowaniu do ich tworzenia uzdolnionych artystów i grafików. W ciągu dziesięciu lat o szatę graficzną zawodów dbali między innymi projektanci z prestiżowego kolektywu LANGE LANGE, a za ostatnie aranżacje odpowiedzialny jest Wojtek Zalot – jeden z najzdolniejszych grafików młodego pokolenia. Tegoroczna kompozycja Wojtka odnosi się do wspomnień z archiwalnych edycji zawodów. W tle plakatu znajdują się najcieplejsze wspomnienia związane ze snowboardową rywalizacją na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej.

Oscyp Snowboard Contest 2018

Nie będzie to jedyne nawiązanie do poprzednich edycji. Z okazji jubileuszu zawodów do budowy snowparku zaangażowany został pionier OSCYPowych figur, Jan Kanty Wolak. To właśnie on, dziesięć lat temu stworzył pierwsze w historii pole bitwy do rozegrania snowboardowej rywalizacji. W tym roku historia zatoczy koło. Najlepsi w Polsce snowboardziści ponownie powalczą na konstrukcjach zbudowanych przez reprezentanta ekipy Wolak Brothers.

 

28 stycznia widzimy się ponownie, aby zobaczyć w akcji najlepszych w Polsce snowboardzistów. Oprócz rywalizacji na zbudowanym przez Janka Wolaka snowparku, odbędzie się także „Staruch Jam”, czyli oldschoolowa walka zawodników, którzy brali udział w poprzednich edycjach OSCYPa.

 

Tegoroczna edycja to także doskonała okazja do darmowego przetestowania nowego sprzętu Burton Snowboards. W specjalnie stworzonym Demo Center czekać będzie kilkadziesiąt desek i wiązań. Dodatkowo będzie można przetestować najnowszy system Step On, pozwalający na szybkie przypięcie buta do deski. OSCYP będzie doskonałą okazją do sprawdzenia tej rewolucyjnej technologii.

 

Kolejny raz obecny będzie również GoPro – producent najlepszego sprzętu do uwieczniania sportów akcji. Zwycięzcy tegorocznej potyczki, oprócz nagród pieniężnych, zostaną nagrodzeni kamerą Hero Session 5, będącą obecnie najlepszym sprzętem w dziedzinie możliwości filmowania przejazdów snowboardowych.

 

Atrakcji nie zabraknie! Zapraszamy 28 stycznia do Białki Tatrzańskiej!