Nowe krzesełko w Zieleniec Ski Arena

Nowe inwestycje na sezon 2015/2016

W ośrodkach narciarskich trwają ostatnie prace przygotowawcze do kolejnego sezonu zimowego. Można powiedzieć, że większość ośrodków czeka już tylko na sprzyjającą aurę by móc zacząć śnieżyć trasy. Przy tej okazji warto wspomnieć o nowych inwestycjach, które na pewno ucieszą snowbordzistów i narciarzy.

 

W Białce Tatrzańskiej w ośrodku narciarskim Kotelnica powstała 6-osobowa kolej linowo-krzesełkowa, któa ma swój początek przy Potoku Remiaszów, a narciarzy i snowboardzistów wywiezie na szczyt Wysokiego Wierchu. Czterominutowa podróż, z prędkością 5m/s przebiegać będzie w bardzo komfortowych warunkach za sprawą 59 podgrzewanych krzesełek oraz kopuł przeciwwietrznych. W czasie jednej godziny kolej będzie mogła wywieźć na górę aż 3000 adeptów białego szaleństwa. Remiaszów posiada również innowacyjny system umożliwiający transport dzieci poniżej 125cm wzrostu. Ciekawe czy nowa kolej przyczyni się do tego że ruch narciarzy i snowboardzistów trochę się rozładuje czy jeszcze więcej ludzi będzie tutaj przyjeżdżać i będzie tłoczno jak do tej pory ? Trzeba przyznać że skala inwestycji w tym ośrodku naprawdę budzi podziw!

 

Drugą inwestycją jest nowa kolej krzesełkowa w Zieleńcu. Nowy wyciąg to 4-osobowa kolej linowo-krzesełkowa typu TATRALIFT-SLF4p z taśmą do wsiadania, która powstała przy Hotelu Zieleniec. Kolej ma przepustowość 2400 os./godz., długość 501 m, 91 metrów różnicy poziomów, a także średnie nachyleniem 18%. Kolej linowa wchodzi w skład kompleksu narciarskiego, który w tym roku jest rozwijany także z myślą o najmłodszych narciarzach. Już funkcjonują w nim dwa wyciągi talerzykowe (talerzyk przy Hotelu Zieleniec i Pensjonacie Mieszko o długości 300 m oraz talerzyk przy barze Mieszko II o długości 350 m). Natomiast w tym roku uruchomiony zostanie kolejny wyciąg szkoleniowy o długości 90 metrów, przeznaczony wyłącznie dla początkujących narciarzy najmłodszego pokolenia. Rozbudowany zostanie w także tym rejonie narciarski plac zabaw z torem do mini snow-crossa.

 

Trzecią ciekawą inwestycją jest 4-osobowa kolej linowo-krzesełkowa na Carnym Groniu w Rzykach koło Andrychowa. Nowa kolej powstaje w miejscu pierwszego wyciągu talerzykowego przy dolnej stacji ośrodka. To bardzo dobra informacja i spora konkurencja dla stacji narciarskich z Wisły, Ustronia czy Szczyrku. Według nas to bardzo ciekawe miejsce tym bardziej że snowboardziści mogą liczyć na dobrze przygotowany snowpark czy poduchę pneumatyczną!

 

Kolejna inwestycja jest związana z modernizacją infrastruktury sztucznego naśnieżania wzdłuż wyciągu Wierchomla I w ośrodku narciarskim Dwie Doliny Muszyna Wierchomla. Prace potrwają do jesieni. Modernizacja obejmuje między innymi niwelację oraz przeprofilowanie trasy wzdłuż wyciągu Wierchomla I.