Freeride Film Festival już za tydzień

Już za tydzień, jesienne wieczory w dwóch polskich kinach (9. listopada w krakowskim Kinie Kijów – Centrum, 10. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy) upłyną pod znakiem śnieżnego pyłu, ekstremalnych sportów zimowych oraz zapierających dech w piersiach widoków. A wszystko to za sprawą kolejnej edycji Freeride Film Festival – najbardziej prestiżowego w tej części Europy przeglądu filmów freeride’owych.

 

Jeden Tourbus, siedem dni, sześć miast, plejada światowej klasy freeriderów, pokaz premierowych produkcji oraz spotkania z przedstawicielami najpopularniejszych kurortów narciarskich – to tylko namiastka tego, co wydarzy się w trakcie trwania festiwalu.

 

Wśród potwierdzonych gości znajdziemy m.in. takie nazwiska, jak: Sandra Lahnsteiner, Aline Bock, Martin 'McFly’ Winkler, czy Matthias „Hauni” Haunholder, którzy w ramach europejskiej trasy odwiedzą Warszawę i Kraków. Sportowcy nie tylko zaprezentują polskiej publiczności własne materiały video, ale na żywo opowiedzą również o okolicznościach, w jakich te powstawały.

 

W trakcie wydarzenia nie zabraknie także polskiego akcentu. Swoją obecnością zaszczyci nas zdobywca trzech ośmiotysięczników, rekordzista świata oraz osoba, która jako pierwsza na świecie zjechała na nartach z niebezpiecznego wierzchołka góry Broad Peak – Andrzej Bargiel! Trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie zaprosi widzów do obejrzenia relacji ze swojej ostatniej wyprawy w ramach projektu Hic Sunt Leones.

 

Poza ekranem kinowym oraz riderami na wszystkich uczestników festiwalu czekać będą dodatkowe atrakcje. Przedstawiciele najlepszych europejskich ośrodków narciarskich oraz firmy produkujące zimowy sprzęt sportowy, których stoiska znajdować się będą w każdym z kin, ufundowali dla widzów nagrody:

 

– Zestaw produktów od marki Salewa;
– Narty Atomic Automatic 102;
– 3-dniowy pakiet dla 2 osób w Lech am Arlberg;
– 3-dniowy pakiet dla 2 osób na lodowcu Stubai;
– 3-dniowy pakiet dla 2 osób w Kitzbühel;
– Kurs Lawinowy Dolina Pięciu Stawów

 

Bilety do kupienia na www.freeride-filmfestival.com bądź na stronach kin:

Warszawa – http://bit.ly/1RHLZka
Kraków – http://bit.ly/1K8YQ8O

 

Goście:
Andrzej Bargiel
Matthias „Hauni” Haunholder
Lena Stoffel
Aline Bock
Sandra Lahnsteiner
Arnaud Cottet
Nadine Wallner
Martin „McFly” Winkler
Sina Shamyani
Moderatorzy: Flo Orley i Harry Putz

 

Filmy:

„Onekotan – The Lost Island” – http://pl.freeride-filmfestival.com/filmy/#film1-de
Onekotan to niezwykła rosyjska wyspa, na pośrodku której znajduje się jezioro z wulkanem Krenicyn. Jest ona celem trzech freeride’rów (Matthias Mayr, Matthias „Hauni” Haunholder i Phil Meier), którzy chcą ją eksplorować na nartach i zjechać ze szczytu wulkanu. Po prawie roku planowania, 36 godzinach lotu i 30 godzinach podróży statkiem po wzburzonym Pacyfiku, sześcioosobowa ekipa dociera na rosyjską wyspę. O przeżyciu 18 dni zadecydowały spójność grupy, doświadczenie, wyjątkowo silna motywacja oraz zachowanie mocnych nerwów.

 

„Sunt Leones 8051”
Film przedstawia jedną z ostatnich, narciarskich wypraw Andrzeja Bargiela zorganizowaną w ramach pionierskiego projektu – Hic Sunt Leones. „SUNT LEONES 8051” to film, który pokazuje podróż do podnóża ośmiotysięcznika położonego na granicy Chin i Pakistanu jak i cel, który udało się osiągnąć.

 

„Way North“ – http://pl.freeride-filmfestival.com/filmy/#way-north
Dwie wybitne freerider`ki, mieszkające w Innsbrucku, Niemki Aline Bock i Lena Stoffel, w celu połączenia freeride`u z surfing`iem, wybierają się kamperem w podróż do Norwegii. „Nie wiedziałyśmy, co nas czeka, ale chciałyśmy w podróży do norweskiego Lofoten połączyć naszą nieodzowną pasja do śniegu i fal ”, mówi Aline Bock “.

 

„Ostatnia granica – Sidustu Jadar” – http://pl.freeride-filmfestival.com/filmy/#die-letzte-grenze-sidustu-jadar
Moderator tegorocznego festiwalu i światowej klasy snowboardzista Flo Orley wraz z grupą snowboardzistów wybierają się na eksplorację Islandii. Wyspy położonej w północnej części Atlantyku, kapryśnie dającej się we znaki wszystkimi czterema żywiołami. Film ukazuje zapierające dech w piersiach krajobrazy, trudne linie zjazdu w górach oraz bezkres i wolność życia na Islandii.

 

„Ravens and Eagles” – http://pl.freeride-filmfestival.com/filmy/#ravens-and-eagles
W czasie Freeride World Tour 2015 głównym punktem programu był przystanek Alaska. Sam Smoothy, Jeremie Heitz i Wille Lindberg będący w światowej czołówce freeride`u, postanawiają wspólnie przebyć drogę wzdłuż zachodniego wybrzeża Kanady. W trakcie ich podróży odkrywają malownicze krajobrazy, spotykają się z inspirującymi ludźmi oraz poznają różnorodność Kolumbii Brytyjskiej. Film traktuje nie tylko o sportowych wyczynach, ale również o relacjach międzyludzkich.

 

„Shades of Winter” – http://pl.freeride-filmfestival.com/filmy/#shades-of-winter-between
To już trzeci projekt filmowy austriackiej freeskierki Sandry Lahnsteiner. Wraz ze swoim teamem pracuje nad pełnometrażową produkcją, której premiera odbędzie się jesienią 2016 roku. Na niesamowitą freeride’ową przygodę zabierze nas czołówka najlepszych riderów. Przygotowany na Festiwal krótki edit odsłania kulisy projektu. W pełnych akcji ujęciach zobaczymy międzynarodowe riderki Matilda Rapaport, Janina Kuzma mistrzynię olimpijską Julia Mancuso z USA oraz Austriaczki Melissa Presslaber, Nadine Wallner i Sandra Lahnsteiner. Wszystko to w scenerii rozległych i stromych zboczy Alaski, hawajskich wulkanicznych szczytów oraz europejskich Alp.

 

„Salam Azizam” – http://pl.freeride-filmfestival.com/filmy/#salam-azizam
Dzięki projektowi „We ride in Iran” (www.werideiniran.com) Szwajcarzy Arnaud Cottet, Ben Goncerut, Ruedi Flück i Greg Tuscher poznali Irańczyka Sina Shamyani, instruktora narciarskiego żyjącego ze swojej pasji do nart. W latach 2012 i 2013 wspólnie zwiedzali na nartach dziewicze góry wokół Teheranu i okolic Demawendu. W lutym 2015 po raz kolejny spotykają się z Siną. Nie jest to łatwe w obliczu społeczno-kulturowych okoliczności w Iranie, często prowadzących do napiętych sytuacji. „Salam Azizam” opowiada historię podróży zżytej grupy narciarzy, która odkrywa kolejne intrygujące miejsca.

 

Oficjalna strona: http://pl.freeride-filmfestival.com/
Trailer: https://youtu.be/MXZXOGsZTEE
Prasa: http://www.freeride-filmfestival.com/presse/
Sponsorzy: Tatra Holding, Lotto, Arlberg, Atomic, Innsbruck, Kitzbuhel, Axamer-Lizum, Kitzsteinhorn, Innsbrucker Nordketten Bahnen, Radio Zet Chilli, Salewa, Red Bull, Stubaier Gletscher, Hochfugen, Gemini Holding, Gemini Park, Extreme Sports Channer, Tvp Kraków, Ski Magazyn, PZN, krakow.pl, kino Kijów – Centrum

 

Plakat