Red Bull Zjazd na Krechę – relacja z Zieleńca!

Ferie województwa dolnośląskiego rozpoczęły się od potężnej dawki energii. Na zielenieckim stoku Gryglówka odbył się drugi przystanek Red Bull Zjazd na Krechę. Najszybszym zawodnikiem był zwycięzca wśród narciarzy Mateusz Tatka , który jako jedyny pokonał magiczną granicę 40 sekund! Pierwszą narciarką była Anna Ścisłowicz. Wśród snowboardzistów triumfowali Wojciech Chodacki oraz Martyna Król.

 

W słoneczny, sobotni poranek na zielenieckim stoku Gryglówka rozpoczął się drugi przystanek Red Bull Zjazd na Krechę. Wymagające warunki na trasie nie zniechęciły narciarzy i snowboardzistów pragnących stanąć na podium najszybszego zjazdu sezonu. Jednak Red Bull Zjazd na Krechę to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Na starcie nie zabrakło więc zawodników przebranych za postacie z bajek i filmów, w tym Smoka Wawelskiego, Jednorożca, Tygryska a nawet….Kapitana Ameryka!

Bawiliśmy się wspaniale. Najlepsza impreza w tym roku. Pomyślałem, że fajnie byłoby się przebrać, więc pożyczyłem od koleżanki kostium jednorożca. Za rok też planuję udział w zawodach, ale tym razem wezmę znajomych i też pomyślimy o jakimś temacie przebrania.” – dodał Jednorożec zapytany o pomysł na stylizację.

Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_Zieleniec_fot.TomekGola_RedBull_ContentPool_0073

Nigdy nie byliśmy na Red Bull Zjazd na Krechę. Jesteśmy z Wrocławia i o przyjeździe do Zieleńca zdecydowaliśmy w ostatniej chwili, więc nie do końca wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Ale cieszymy się z naszej decyzji, bo super się bawimy! Gdyby Szczyrk i Zakopane były bliżej pojawilibyśmy się i tam. Może na nawet jako zawodnicy?” mówili w trakcie zawodów Ania i Łukasz.

Red Bull Zjazd na Krechę rozkręca się na dobre. Już za tydzień kolejna porcja emocji, tym razem w Szczyrku. Rejestracja do udziału w zawodach na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche potrwa do piąt-ku (6 lutego), do godz. 9:00. Będzie o co walczyć, bo obok tytułu zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę, najszybsi otrzymają również nagrody ufundowane przez partnerów imprezy firmy GoPro, HEAD, Quik-silver oraz Roxy.

 

Wyniki zawodów:

Narty kobiety:
1. miejsce: Anna Ścisłowicz, Buczkowice
2. miejsce Agata Popieluch, Zakopane
3. miejsce Adrianna Kułak, Kudowa-Zdrój

 

Narty mężczyźni:
1. miejsce: Mateusz Tatka, Kłodzko
2. miejsce: Tymoteusz Rafiński, Zakopane
3. miejsce: Alan Cuper, Brzeg

 

Snowboard kobiety:
1. miejsce: Martyna Król, Poznań
2. miejsce: Magdalena Łątka, Wrocław
3. miejsce: Julia Kaczmarek, Kościan

 

Snowboard mężczyźni:
1. miejsce: Wojciech Chodacki, Krzeszowice
2. miejsce: Jakub Jagoda, Bielany Wrocławskie
3. Mateusz Trzeciak, Szczytna

 

HARMONOGRAM POZOSTAŁYCH PRZYSTANÓW RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2016:
6 lutego – Szczyrk, stok Juliany
13 lutego – Zakopane, Polana Szymoszkowa

zdjęcia: Red Bull Content Pool fot. Tomek Gola