Porównanie gogli Dragon APX i Electric EG2

W tym tygodniu przedstawiamy wam porównanie dwóch topowych modeli gogli marki Dragon i Electric. Modele APX i EG2, bo o nich mowa to efektownie wyglądające gogle o ponadprzeciętnym rozmiarze. Oba modele gogli mają wielu sympatyków i są obiektem pożądania nie jednego ridera.

Dragon APX czy Electric EG2 ?

Jeśli chodzi o budowę to już na pierwszy rzut oka widać że Dragon APX są wykonane w technologi bezramkowej. Dzięki takiej konstrukcji gogle optycznie wydają się być jeszcze większe. Fakt faktem gogle są duże ale już samo pole widzenia nie jest tak duże jak by mogła wskazywać na to ogromna szyba. Prawdę powiedziawszy to pole widzenia w APX jest mniejsze niż w Electric EG2 i to zarówno w pionie jak i w poziomie. Nie są to jakieś bardzo duże różnice i nie wiem na ile odczuwalne podczas jazdy ale różnica jest.

dragon apx gogle dragon apx pasek dragon apx dragon apx z góry dragon apx od wewnątrz

Fajną sprawą w Dragon APX są silikonowe wstawki wewnątrz paska. Ten patent zapobiega przemieszczaniu się paska na kasku czy na czapce. Oczywiście nie jest to niezbędne do normalnego użytkowania gogli ale fajnie że o tym pomyśleli. Gogle Dragon APX podobnie jak Electric EG2 wyposażone są w twarde etui na suwak. Jeśli chodzi o dopasowanie do kasku to również nie ma większych problemów i z większością kasków gogle na pewno będą dobrze pasowały. My sprawdzaliśmy je z kaskiem R.E.D. Trace i K2 Thrive. Jak widać dopasowanie jest na dobrym poziomie.

dragon apx i red trace dragon apx i k2 thrive eg2-i-apx3

Jeśli przyjrzymy się goglom od wewnątrz to od razu widać że Dragon APX ma grubszą gąbkę. Nie ma to jednak większego znaczenia w komforcie noszenia. Jeśli porównywać cenę to w tym wypadku lepiej wypadają Electric EG2. Ceny EG2 katalogowe Electric EG2 zaczynają się od 568 zł, ceny APX zaczynają się od 660 zł.