Gogle Tripout Optics

Ostatnio nasza redakcja otrzymała do oględzin gogle snowboardowe marki Tripout. Zapewne jeszcze nie słyszeliście o tej marce – spokojnie sami też się niedawno o nich dowiedzieliśmy. Tripout to nowa polska marka, w ofercie której znajdziemy akcesoria snowboardowe. Głównym produktem firmy są gogle snowboardowe / narciarskie. Na chwilę obecną dostępne są 4 modele gogli – Rainbow Falls, Comino Lagoon, Navy Rock oraz Black Hole. Jeszcze tej zimy dostępny będzie piąty model Steez.

Już po krótkich oględzinach stwierdzam że gogle są bardzo dobrze wykonane i wizualnie nie odbiegają niczym od gogli renomowanych producentów jak Electric czy Dragon. Nie bez przyczyny wspomniałem te dwie marki gdyż gogle Tripout Camino Lagoon i Rainbow Falls są bardzo podobne do gogli Dragon APX, natomiast model Black Hole przypomina Electric EG3.

Gogle Tripout – bardzo dobra jakość w rozsądnej cenie

Wszystkie modele gogli Tripout wykonane są w technologi bezramkowej oraz posiadają sferyczne szyby o szerokim polu widzenia. Jak zapewnia producent szyby są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Posiadają filtr UV400, który chroni oczy w 100% przed szkodliwym promieniowaniem. Wewnętrzna szybka pokryta jest powłoką Antifog natomiast szybka zewnętrzna pokryta jest powłoką kwarcową, która zabezpiecza ją przed rysowaniem się, nadmiernym zbieraniem się śniegu czy wody. Wewnętrzna strona pasków gogli pokryta jest silikonowymi taśmami, które zapobiegają się przed zsuwaniem z kasku czy czapki. W zestawie z goglami jest również woreczek z mikrofibry.

Oprócz tego że gogle są niezwykle efektowne to trzeba podkreślić że bardzo dobrze przylegają do twarzy, nie powodując przy tym żadnego dyskomfortu. Gąbki które dolegają do twarzy wyglądają podobnie jak w goglach bardziej renomowanych producentów.

Przy okazji modelu Black Hole warto wspomnieć o bardzo ciekawym sposobie montowania szybki. Szybka osadzona jest w ramce na silnych magnesach. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko i bez problemu wymienisz szybkę na stoku. Na modelu Black Hole Zbudowany będzie Steez, który standardowo będzie dostępny z dwiema szybkami. W modelu Steez będzie również możliwość wymiany paska.

Ceny gogli Tripout

Na koniec muszę jeszcze wspomnieć o cenie, która będzie bardzo atrakcyjna jak na polskie realia. Modele Camino Lagoon i Black Hole będą w detalu za 279zł, a modele Rainbow Falls i Navy Rock za 289zł. To ponad połowa tego co musisz zapłacić za gogle bardziej renomowanych producentów.

Tripout Navy Rock od wewnątrz
Widok na wewnętrzną stronę gogli
Tripout Navy Rock
Gogle Tripout Navy Rock
Tripout Rainbow Falls pasek
Pasek w goglach Tripout Rainbow Falls
Tripout Rainbow Falls
Gogle Tripout Rainbow Falls
Tripout Camino Lagoon
Gogle Tripout Camino Lagoon
Tripout Camino Lagoon z dołu
Widok na gogle Lagoon z dołu
Tripout Camino Lagoon z góry
Gogle Tripout Camino Lagoon z góry
Tripout Camino Lagoon
Tripout Camino Lagoon
Tripout Blackout
Tripout Blackout
Gogle Tripout Blackout
Gogle Tripout Blackout
Gogle Tripout Camino Lagoon z kaskiem R.E.D. Trace (obecnie Anon)
Gogle Tripout Camino Lagoon z kaskiem R.E.D. Trace (obecnie Anon)
Tripout Rainbow Fals z kaskiem R.E.D (obecnie Anon)
Tripout Rainbow Fals z kaskiem R.E.D (obecnie Anon)