Porównanie gogli: Neon Garage vs Neon Break

Jako że sezon zimowy tuż tuż to powracamy z cyklem artykułów na temat sprzętu snowboardowego. W tym tygodniu prezentujemy porównanie gogli snowboardowych marki NEON – model Garage i Break.

 

Większość z was pewnie jeszcze nie słyszała o tej marce ale nie ma się co dziwić bo marka NEON powstała w 2010 roku we Włoszech, a w Polsce dostępna jest od wiosny tego roku. Oferta NEON to gogle, okulary i kaski – niby wszystko co już znamy ale w wydaniu jakiego jeszcze nie było! To co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę to kolorystyka i design. NEONOWE kolory ramek oraz odpowiednio dobrane kolory szkieł sprawiają że gogle wyróżniają się na tle innych. Jeśli chodzi o kolekcję gogli NEON to jest ona znacznie szersza niż porównywane modele Garage i Break, ale to właśnie te dwa modele gogli są wg. nas najciekawsze.

 

Neon Garage to gogle dużym rozmiarze. Szerokość w najszerszym miejscu wynosi 22,5cm a wysokość 10cm. To propozycja dla osób, które lubią duże gogle, lubią się wyróżniać i być widocznym na stoku. Jeśli chodzi o optykę to szybka w tych goglach jest sferyczna i zapewnia duże pole widzenia. Lustrzane szybki prezentują się bardzo efektownie. Prezentowana tu szybka Gold Mirrortronic zapewnia transmisję światła na poziomie 12% tzn. że idealnymi warunkami dla tej szybki będzie słoneczna pogoda.

neon garage
neon garage
neon-garage4
neon-garage6
neon garage i kask pro-tec classic snow
neon garage wymiary

Przy pochmurnym dniu widoczność będzie nie najlepsza ale to już taki urok mocno lustrzanych szyb:) Gogle bardzo dobrze przylegają do twarzy i są przy tym bardzo komfortowe w noszeniu. Jeśli chodzi o kompatybilność z kaskami to nie ma większych zastrzeżeń. Gogle będą się dobrze komponowały z większością kasków dostępnych na rynku. Cena katalogowa modelu Garage to 499zł.

 

Neon Break to gogle wykonane w technologii bezramkowej, która cieszy się dużą popularnością. Obecnie każda szanująca się firma ma w swojej ofercie przynajmniej jeden model gogli wykonany w tej technologii. Neon Break są nieznacznie mniejsze od Garage. W najszerszym miejscu mają 22 cm i 9,7 cm na wysokość. Break podobnie jak Garage prezentują się bardzo efektownie i świetnie leżą na twarzy! Cena katalogowa tego modelu to 459 zł.

neon break
neon-break2
neon-break3
neon break + kask pro-tec classic snow
gogle neon break wymiary

Biorąc pod uwagę cenę gogli Neon, wysoką jakość wykonania i rewelacyjny wygląd można stwierdzić że to bardzo konkurencyjny produkt dla uznanych na rynku marek jak Oakley, Electric, Dragon. Wg nas jest duże prawdopodobieństwo że w tym sezonie na stokach będzie bardziej kolorowo i Neonowo 🙂