Klubowe Igrzyska 2014 na Czarnym Groniu

Już jutro w ośrodku Czarny Groń odbędzie się pierwsza edycja zawodów Klubowe Igrzyska 2014. Organizowana przez K.S. RONIN rywalizacja snowboardowa, skierowana jest głównie do członków klubów sportowych specjalizujących się w trenowaniu freestyle’u. Aby wziąć udział w śnieżnym pojedynku, wystarczy do godziny 12:00 zapisać się w biurze zawodów. Konkursowe przejazdy oceniane będą według formatu Slopestyle, który debiutował w tym roku na Olimpiadzie w Soczi.

 

klubowe-igrzyska-2014-3

Korzystając z śnieżnych możliwości ośrodka Czarny Groń, członkowie Klubu Sportowego RONIN Gliwice, postanowili skorzystać z ostatnich momentów końca zimy, na rozegranie zawodów. Podczas sobotniej rywalizacji, udział będą mogli wziąć wszyscy snowboardziści, niezależnie od wieku czy płci. Przygotowane zostały cztery kategorie, które pozwolą na udział wszystkim entuzjastom śnieżnej deski. Granica wieku dzieląca uczestników na dwie kategorie, została ustalona na poziomie 13 roku życia.

 

klubowe-igrzyska-2014-2

Przyszłość polskiego snowboardingu to obecnie dzieciaki poniżej 13 roku życia, dlatego postawiliśmy mocniej oddzielić najmłodszych uczestników od starszej kadry” powiedział Michał Karanter, współorganizator rywalizacji. Zawodnicy będą walczyć w kategoriach: dziewczyny, chłopcy, kobiety i mężczyźni. Na zwycięzców czekają cenne nagrody a także mistrzowskie tytuły pierwszej edycji Klubowych Igrzysk 2014.

HARMONOGRAM IMPREZY:
11:00 – Zapisy w biurze zawodów
11:30 – Oficjalny trening w parku
12:00 – Zamknięcie zapisów
12:30 – Rozpoczęcie zawodów – po dwa przejazdy w 4 kategoriach – dziewczyny – chłopcy – kobiety – mężczyźni
14:30 – Zakończenie zawodów
15:30 – Ogłoszenie wyników / Ceremonia wręczenia nagród

 

Więcej informacji na oficjalnym profilu Facebook – http://www.facebook.com/klubowe.igrzyska