Tomek Wolak zwycięża na Oscyp Snowboard Contest

Kolejna edycja Oscypa już zakończona. Pomimo kiepskiej zimy i warunków śniegowych organizatorom udało się przygotować ciekawe przeszkody. Po długiej debacie sędziowskiej, poznaliśmy zwycięzcę konkursu głównego – został nim reprezentant Zakopanego, Tomek Wolak. Drugie miejsce zajął Mateusz Zielonka, tuż przed Nikodemem Franczakiem.

 

1 lutego, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej rozegrany został także NIXON Best Trick, oraz specjalny konkurs dla kobiet – Femi Best Trick. Wsród mężczyzn dominował Marek Rauba, a najlepszą snowboardzistką została Kasia Chowaniec. Jutro kolejny dzień oscypowych emocji!

oscyp14-5

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od porannej sesji treningowej. Pierwsze przejazdy wyłoniły kilku faworytów. Bezbłędny w swoich przejazdach był Tomek Wolak, który starał się wykorzystać wszystkie przeszkody, a także znany z jibbingu Mateusz Zielonka. Dobrą formą wykazali się także reprezentanci Krakowa, Maciek Długosz i Nikodem Franczak. Zanim rozpoczęła się główna rywalizacja OSCYP Snowboard Contest 2014, w snowparku zorganizowany został NIXON Best Trick.

oscyp14-9

Autorem najlepszej ewolucji został, Marek Rauba. Pochodzący z Mazur snowboardzista wykonał Hardside 450 stając się bezdyskusyjnym zdobywcą zegarka Nixon, wykonanego specjalnie na szóstą edycję OSCYP Snowboard Contest. Zanim jednak Marek przyjął swoją nagrodę, na stoku Kotelnica rozegrany został konkurs główny. W finale zobaczyliśmy wiele imponujących trików, jednak ocenie poddawane były przede wszystkim czystość przejazdów i umiejętność wykorzystania wszystkich przeszkód. Po zakończeniu finałowej sesji, sędziowie udali się na naradę, która trwała najdłużej w historii zawodów. W międzyczasie odbył się kobiecy Best Trick organizowany przez Femi Pleasure.

oscyp14-6

Godzinę później ogłoszone zostały pełne wyniki wszystkich rywalizacji. Trzecią pozycję zajął Nikodem Franczak, który musiał ustąpić miejsca pochodzącemu z Wrocławia Mateuszowi Zielonce. Zwycięzcą szóstej edycji OSCYP Snowboard Contest bezdyskusyjnie został Tomek Wolak. „Jego triki były wysokie i bezbłędne. Podjęliśmy jednogłośną decyzję o jego zwycięstwie” powiedział Jurek Golaszewski, członek składu sędziowski.

 

Tegoroczną edycję OSCYP Snowboard Contest, obok Jakuba Honcza, Mateusza Wiatrowskiego i Jerzego Golaszewskiego, oceniał Kuba Dytkowski. Triumfator z poprzednich dwóch edycji zawodów nie był w stanie wystąpić z powodu kontuzji. Wśród dziewczyn najlepsza na butterboxie była znana z lokalnego snowparku Katarzyna Chowaniec. Na tej samej preszkodzie, dzięki trenerom z Kayo Travel, wielu młodych snowboardzistów miało dzisiaj swoją pierwszą styczność z freestylem. Dzięki swoim pewnym przejazdom, Kasia zdobyła limitowaną edycję deski Femi Pleasure. Tak zakończył się pierwszy dzień snowboardowej walki w Białce Tatrzańskiej!