OSCYP 2018 – wyniki

Za nami jubileuszowa dziesiąta edycja OSCYP Snowboard Contest. Największe i najdłużej organizowane w Polsce zawody snowboardowe rozegrane zostały ponownie na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. W tym roku zwycięzcą został Wojtek Pawlusiak.

 

Dlatego dziesiąta edycja skupiła się nie tylko na rywalizacji najlepszych w Polsce snowboardzistów, ale także na przypomnieniu postaci z wcześniejszych edycji. Dzięki temu, na tegorocznym snowparku mogliśmy zobaczyć pokoleniową mieszankę stylów i trików. Na potwierdzenie tej różnorodności, wystarczy wspomnieć, że najmłodszy z zawodników miał lat 13, a najstarszy 42.

Krzysztof Owczarek Oscyp 2018
Rider: Krzysztof Owczarek, foto. Rafał Wielgus

Przez cały dzień najwięksi w Polsce eksperci od wykonywania snowboardowych trików pokazywali swoje umiejętności na stoku Kotelnica. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że ich poziom był najwyższy w historii zawodów.

„Możliwość jazdy z przyjaciółmi daje dodatkową motywację do robienia ciekawych kombinacji trików” tłumaczył Piotr Janosz pytany o tegoroczny poziom jazdy. „Najważniejsze, żeby rywalizacja nie popsuła nam dobrej zabawy.”

Wojtek Pawlusiak OScyp 2018
Rider: Wojtek Pawlusiak, foto. Rafał Wielgus

Zbudowany przez Janka Wolaka snowpark pozwolił na wykazanie się dużą kreatywnością. Najlepiej z tej możliwości skorzystał Wojtek Pawlusiak, który po zdobyciu trzeciego miejsca w zeszłorocznej edycji, wrócił na fotel lidera wygrywając podczas tegorocznej. Drugą pozycję w stawce obronił mistrz stylu, Piotrek Janosz. Stawkę na podium zamknął zwycięzca poprzedniego OSCYPa, Rafał Sypień. Tym samym historia zawodów powtórzyła się – wyniki dziesiątej edycji pokrywają się z wynikami edycji ósmej.

„Zwycięstwo podczas OSCYPa jest dla mnie szczególne ponieważ startuję w tych zawodach praktycznie od samego początku ich istnienia” powiedział Wojtek Pawlusiak po ceremonii wręczenia nagród. „Jestem zaskoczony wynikami, ponieważ nie skupiałem się tak bardzo na wygranej. Po prostu czerpałem jak najwięcej satysfakcji z jazdy na desce. To się opłaciło.”

Wśród „staruchów”, zdaniem sędziów najlepszy był najstarszy w stawce, Wojtek Rybicki. Wyróżnieni zostali również Jakub Honcz oraz Maciej Migacz.

Piotr Janosz OScyp 2018
rider: Piotr Janosz, foto. Rafał Wielgus