Monster Energy przejmuje Winter X Games

Wczoraj w Aspen w Colorado rozpoczęły się zimowe igrzyska sportów ekstremalnych czyli Winter X Games. W tym roku jednym z głównych sponsorów został Monster Energy, którego zawodnicy zapowiadają walkę o medale! W teamie Monster Energy znajdują się takie sławy jak Jamie Anderson, Iouri Podlatchikov, David Wise, Kevin Rolland i inni.

Iouri „I-Pod” Podladtchikov zapowiada walkę o zwycięstwo w Snowboard SuperPipe. Na ubiegłorocznych Winter X Games w Tignes I-Pod przeszedł do historii, lądując po raz pierwszy Cab double cork 1440. Od tego czasu on i jego rywale nieustannie podnoszą poprzeczkę w poziomie tricków, które prezentują, a sobotnie finały zapowiadają się pasjonująco.

Oprócz I-Poda w rywalizacji SuperPipe wezmą także udział Christian Haller, Taylor Gold oraz Japończycy Kazuhiro Kokubo i Ayumu Hirano. Rok temu 14-letni wówczas Hirano zadziwił świat, wywalczając srebrnym medal w SuperPipe. Został tym samym najmłodszym w historii zdobywcą medalu Winter X Games. W rywalizacji kobiet wystąpi natomiast Kaitlyn Farrington, która na swoim koncie ma już srebro wywalczone w Aspen w 2011, złoto na pierwszych X Games Europe w 2010 i zwycięstwo w Grand Prix 2012.

winter-x-games-2014-3

W kobiecym Snowboard Slopestyle team Monstera reprezentować będą Jamie Anderson oraz Silje Norendal. Anderson wywalczyła już w swojej karierze osiem medali X Games, z czego trzy złote (’08, ’12, ’13), a Norendal zwyciężyła w ubiegłym roku w Tignes.  Był to jeden z najbardziej zaciętych finałów kobiecego slopestyle’u w historii.

W Snowboard Slopestyle mężczyzn o medale powalczą Sage Kotsenburg, Alek Ostreng, Halldor Helgason, Gjermund Braaten. Powraca Snowboarder X (Snowboard cross) a wraz z nim Nate Holland. W 2012 roku wywalczył on złoto, które dorzucił do wcześniej wywalczonych pod rząd pięciu złotych medali X Games (2006-10). W tym tygodniu powalczy o siódmy medal do swojej kolekcji.

Jeśli chodzi o narciarzy, uwagę należy zwrócić na biorących udział w rywalizacji Ski Slopestyle Henrika Harlauta, Toma Wallischa, Jamesa Woodsa, Alexa Schlopy’ego, Alexa Beaulieu-Marchnda (ABM) oraz Jossiego Wellsa. Ekipa ta ma już swoim koncie sporo sukcesów osiągniętych na X Games. Harlaut wywalczył w zeszłym roku dwa medale. Złoto w Big Air i srebro w Slopestyle, Woods zdobył brąz w Slopestyle, a Wells srebro w Slopestyle w Tignes. W kobiecym Slopestyle Monstera reprezentować będą Devin Logan i Maggie Voisin.

W Ski SuperPipe o medal powalczą David Wise i Kevin Rolland, którzy zdobyli na X Games w Tignes srebro i brąz. Ekipę uzupełnią Justin Dorey i Aaron Blunck, a w rywalizacji kobiet wezmą udział Brita Sigourney i Devin Logan. W zawsze ekscytujących zawodach Ski Big Air główne role powinni odegrać Alex Schlopy, Jossi Wells, Henrik Harlaut i ABM. W zeszłym roku najlepszy okazał się Harlaut.

W rywalizacji na skuterach śnieżnych powalczą Heath Frisby, Joe Parsons, Cory Davis, Chris Burandt, Tucker Hibbert, Kody Kamm, Doug Henry i Paul Thacker. Do dyscyplin rozgrywanych na skuterach śnieżnych zaliczają się Snowmobile Freestyle, Snowmobile Long Jump (nowość) oraz Snocross.