Winter X-Games

Kolejna propozycja dla miłośników gier snowboardowych.Już samo intro zwiastuje ostrą jazdę!!Więc z wielką ochotą idziemy dalej do menu. W menu głównym mamy do wyboru : X GAMES MODE, SNOWBOARDER MODE, SESSION MODE, MOVIE MODE oraz OPTION. W grze mamy 5 rodzajów rozgrywek: SNOWBOARDER X, SUPER PIPE, BIG AIR, SLOPE STYLE oraz odjazdowy FREE RIDE.

 

W grze możesz się wcielić w jednego z kilkunastu znanych na całym świecie nazwisk takich jak: Terje Haakonsen, Kevin Jones, Peter Line, Jamie Lynn, Travis Parker, Victoria Jelouse, Barrett Christy, Bjorn Leines, Devun Walsh, JP Walker, Rio Tahara, Shannon Dunn, Tara Dakides, Tina Basich oraz Todda Richardsa. Jeśli mowa o zawodnikach to pojawiła się tu również możliwość stworzenia własnego SNOWBOARDzisty – i tak możesz go wykreować poprzez dowolny dobór equipmentu w postaci: deski, wiązań, kurtki, kalesonów J oraz gogli ochronnych. Kiedy wybierzemy zawodnika możemy ruszać!!!

winter-x-games-gra2

Gra jednak nie zachwyca realizmem ,jest zbyt sztywno!!! I choć producent zapowiadał ogromny nacisk na realizm to myślę, że nie wyszło mu to na dobre. Zawodnicy zachowują się jakby połknęli kij od miotły – niech żyje sztywność.Minusem gierki oprócz wyżej wspomnianej sztywności zawodników i zbyt małego realizmu jest sterowanie ,które nie ułatwia życia. Ruchy oraz czesanie trików jest trochę opóźnione.

winter-x-games-gra3

WXG nadrabia bardzo dobrą oprawą graficzną, pełno tu detali otoczenia jak i zawodników – np.koszulka z numerem startowym na kurtce ładnie powiewa, szarpie się oraz furkocze donośnie na wietrze. Gra mimo kilku niemałych minusów, dla prawdziwych miłośników i zapaleńców tej dyscypliny to bardzo ciekawa propozycja w którą koniecznie trzeba zagrać!!