Max Parrot zdobywa złoto na X Games Aspen 2016

Wspierany przez Monster Energy Max Parrot zdobył złoty medal w Snowboard Big Air na X Games Aspen 2016, co jest jego 5 podium wywalczonym na zawodach X Games. Złoto zawdzięcza wylądowaniu m.in. cab triple cork 1800 !!!

– To najlepsza skocznia, jaką widziałem w tym sezonie – powiedział Parrot. – Dawała nam, zawodnikom, dużo pewności siebie, dzięki czemu mogliśmy próbować nowe tricki, które na innych skoczniach mogłyby być groźnie.

Mówiąc o nowych trickach, kanadyjski rider, znany z progresywnego stylu jazdy, wylądował cab triple cork 1800, trick nigdy nieoglądany w tych zawodach. To aż pięć pełnych rotacji, jeśli liczycie.

MaxParrot_XGames_Gold_Mathis_1249

– To trick, którego nauczyłem się ostatniej wiosny, ale czekałem z nim aż do dzisiaj, ponieważ nigdy nie miałem skoczni wystarczająco dobrej, żeby go wykonać – wyjaśnił Parrot.

 

Snowboard Big Air nie był jednak rywalizacją jednego skoku. Oceniany w formacie jamu, konkurs był rozstrzygany na podstawie łącznej noty z dwóch najlepszych skoków. Do wspomnianego cab triple corka 1800 Max Parrot dorzucił stylowy backside triple corkc 1620 mute grab i zgarnął kolejne złoto X Games do swojej kolekcji.

– Nie wiem jakie są limity w tym sporcie. Uwielbiam pchać ten sport do przodu i zobaczymy, jak daleko uda się nam dojść – powiedział Parrot po zawodach.

MaxParrot_XGames_Gold_Mathis_1453