Jutro rusza piąta edycja OSCYPA

Lista zawodników zamknięta, solidny Korner wybudowany, słoneczna pogoda zamówiona – czas rozpocząć końcowe odliczanie przed OSCYP Snowboard Contest 2013. Już jutro na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej wystartuje jedna z najważniejszych imprez snowboardowych obecnego sezonu. Osiemnastu zawodników weźmie udział w piątkowym Jam Session, będącym wstępem do sobotniego konkursu, w którym do wygrania będzie pula nagród w wysokości 9000 zł.

Białka Tatrzańska jest gotowa na przyjęcie kolejnego odcinka snowboardowego święta w Polsce. Po raz piąty z rzędu OSCYP Snowboard Contest zorganizowany zostanie na stoku Kotelnica, jednak atrakcje przygotowane dla publiczności i zawodników będą się różnić od tych z poprzednich edycji. Główną zmianą będzie sama przeszkoda, na której snowboardziści będą walczyć o nagrody. Cztery tysiące metrów sześciennych śniegu zostało użyte do budowy przeszkody, która nie często gości na polskich stokach. Długi na 18 metrów i wysoki na ponad 7 metrów Korner został wybudowany przez trzech specjalistów z Parkowej Doliny.

 

Tomasz Zwolak, ekspert od stawiania śnieżnych konstrukcji, tak skomentował swoje najnowsze osiągnięcie: „Korner to jedna z najtrudniejszych do zbudowania konstrukcji snowparkowych. Już przy planowaniu kosztowała mnie parę nieprzespanych nocy, dlatego cieszę się że wszystko idzie dobrze i Oscypowa konstrukcja jest już prawie gotowa. Dzisiaj testy, ostatnie poprawki i będzie gotowy.

 

Wysoka piątka dla organizatorów: Łukasza Kosmowskiego (Burton) i Rafała Wielgusa (360mag) za rzucenie nam takiego wyzwania i zapewnienie wszystkiego, czego potrzeba do zbudowania takiej rakiety”. Rywalizacja na tak wymagającej konstrukcji otwiera możliwość śledzenia ciekawych starć.

 

Po raz pierwszy w historii zobaczymy trzech braci w jednym konkursie. Jasiek, Tomek i Kuba Wolakowie, to trójka zawodników, których oprócz więzów krwi łączy jeszcze miłość do jazdy po śniegu na desce. Najstarszy z zakopiańskich snowboardzistów, Jasiek Wolak, niejednokrotnie udowadniał, że jazda na Kornerze to jego sztandarowa dyscyplina. Czy wyżej w klasyfikacji generalnej uplasują się młodsi reprezentanci rodu? A może najstarszy z całej trójki pokaże siłę doświadczenia? W sobotę o godzinie 12 ruszają finały dwudniowej rywalizacji – przyjedź i zobacz jak zakończy się OSCYP Snowboard Contest 2013.
Najświeższe wydarzenia z OSCYP Snowboard Contest 2013 publikowane są na oficjalnym fanpage’u portalu Facebook – http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest

 

Pełna lista zawodników zaproszonych na OSCYP Snowboard Contest 2013:
1. Michał Alster
2. Wojtek Pająk
3. Tomek Wolak
4. Marek Sąsiadek
5. Bartek Rusin
6. Michał Ligocki
7. Jakub Honcz
8. Kuba Dytkowski
9. Maciej Migacz
10. Jasiek Wolak
11. Marcin Kordek
12. Nikodem Franczak
13. Damian Świder
14. Tomek Tylka
15. Piotr Tokarczyk
16. Marcin Kilar
17. Kuba Wolak
18. Radek Koźlik

 

oscyp13_2