Kuba Dytkowski najlepszy na OSCYP 2013

Piąta edycja rywalizacji OSCYP Snowboard Contest została rozstrzygnięta! 2 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej spotkali się czołowi reprezentanci polskiego freestylu, aby wykonać kilkunastometrowe skoki na specjalnie stworzonym Kornerze. Decyzją składu sędziowskiego zwycięzcą został Kuba Dytkowski, który dalekimi lotami i niepowtarzalnym stylem pokonał wszechstronnego Michała Ligockiego. Podium zamknął najmłodszy z zakopiańskiej rodziny snowboardowej, Jakub Wolak.

 

Piątkowa sesja treningowa była doskonałą zapowiedzią zaciętej walki o Korner, jaka miała miejsce dzisiejszego popołudnia w Białce Tatrzańskiej. Dziś do głównej rywalizacji dołączyli kolejni zawodnicy, którzy szybko postanowili nadrobić zaległości względem bohaterów wczorajszej sesji. Pierwszy skok wykonany na OSCYP Snowboard Contest 2013 oddał Marek Sąsiadek wykonując od razu rotację 540. W jego ślady poszli między innymi Kuba Wolak i Michał Ligocki, próbując własnych wariacji tej klasycznej ewolucji. Pozostali zawodnicy wykorzystywali wszystkie atuty śnieżnej przeszkody, zaliczając długie skoki. Do jednych z najwyższych lotów trzeba z pewnością zaliczyć Backside 540 Alley Oop Wojtka Pająka. Gdyby nie drobne problemy przy wylądowaniu tego widowiskowego triku, to reprezentant Bielska-Białej z pewnością trafiłby na podium zawodów. Niestety ocenie sędziowskiej były poddawane jedynie czysto wykonane przejazdy, przez co nieklasyfikowany został między innymi podwójny backflip Tomka Tylki, czy wysokie roatcje Bartka Rusina.

oscyp13_f2

 

W trakcie dzisiejszego konkursu największą wszechstronnością wykonywania trików na Kornerze wykazał się Michał Ligocki, który dodatkowo wykonał między innymi imponującego frontflipa z samego końca płaskiego odcinka przeszkody. Duża kreatywność polskiego Olimpijczyka nie wystarczyła jednak do pokonania Kuby Dytkowskiego. Reprezentant śląskiej sceny snowboardowej nie tylko wykonał rotację 540 najeżdżając na skocznię w pozycji switch, ale dodatkowo pod koniec zawodów zdołał wykręcić czyste Backside 720, przypieczętowując swoje zwycięstwo w OSCYP Snowboard Contest 2013.

 

„Przed zawodami sędziowie mówili o roli ogólnego wrażenia, dlatego starałem się pokazać różne możliwości jakie daje Korner” powiedział Michał Ligocki, który z pewnością najkreatywniej wykorzystał dzisiejszą przeszkodę. Polskim Mistrzem Kornera, mimo poważnego upadku w pierwszej części zawodów, został Kuba Dytkowski: „Zacząłem najgorzej jak się dało uderzając głową o Korner. Kolejne skoki wykonywałem z krwotokiem nosa, ale na szczęście udało mi się wykonać pełny plan, który założyłem sobie przed zawodami” powiedział Kuba po ogłoszeniu wyników.

oscyp13_f3

 

Tak zakończył się kolejny odcinek jednej z największych imprez snowboardowych w Polsce. Ponownie o charakterze rywalizacji zadecydowali sami zawodnicy. Jakiego rodzaju przeszkody zobaczymy w przyszłym roku? O tym przekonamy się podczas szóstej edycji OSCYP Snowboard Contest.

 

Wyniki OSCYP Snowboard Contest 2013
1. Kuba Dytkowski
2. Michał Ligocki
3. Kuba Wolak

 

Więcej świeżych materiałów z OSCYP Snowboard Contest 2013 publikowane będą na oficjalnym fanpage’u portalu Facebook – http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest