Gniazdo wygrywa I edycję Lublin Sportival

Pierwsza edycja Lublin Sportival już za nami! Impreza ściągneła ponad setkę zawodników z Polski, Czech, Litwy i Słowacji, a liczna widownia podczas finałów przekroczyła 3 000 widzów!

 

W głównej kategorii 'jibb pro’ bezkonkurencyjnym okazał się Wojtek 'Gniazdo’ Pawlusiak, który jednocześnie zgarnął tytuł dla najlepszego Polaka zawodów wygrywając tym samym wyjazd sponsorowany przez SnowShow. Drugie miejsce zajął Czech – Tomas Raiser, a na najniższym stopniu podium stanął młody wyjadacz Piotrek Lotnik Tokarczyk, który zachwycił sędziów wysokimi transferami. Cała trójka otrzymała pamiątkowe puchary od Miasta Lublin, kilkutysięczne czeki pieniężne oraz masę nagród rzeczowych.

 

DSC_2655_1

 

 

Warto dodać, że ku naszemu zaskoczeniu w finale znalazł się również 13letni Janek Jaromin, który zgarnął nagrodę dla najmłodszego zawodnika wygrywając tym samym m.in deskę snowboardową Rome.

 

Organizatorzy postanowili osobno nagrodzić dziewczyny startujące w kategorii jibb, które pokazały genialny styl i udowodniły że jibbing to nie tylko męski sport! Jibb woman wygrała bezapelacyjnie nasza rodaczka Anna Płocińska!

 

DSC_2617_1

 

Oprócz stylowych tricków na railach, mieliśmy również okazję podziwiać wysokie loty na poduszkę, w których wygrał Dawid Rząca, tym samym zgarniając z pozostałą dwójką (Dawidem Balasem oraz Piotrem Tomczykowskim) puchary od Miasta Lublin oraz mi.in wyjazd sponsorowany przez SnowShow, kurs Kitesurfingu od Kiteszkoła oraz mnóstwo nagród rzeczowych.

 

DSC_2709_1

 

Dodatkowo zawodnicy otrzymali ekstremalne kamery ufundowane przez firmę Lark, gadżety od sieci multimarketów Jula oraz niezniszczalne telefony CAT B 25 od firmy CAT!

 

Pierwsza edycja Lublin Sportival okazała się ogromnym sukcesem – czekamy na kolejne !

 

Dziękujemy serdecznie każdemu, kto dołożył cegiełkę do powstania tego wyjątkowego wydarzenia. Od zawodników, przez ekipę organizacyjną, aż po najmłodszych Wolontariuszy bez których nic by się nie udało. OGROMNY SZACUN DLA WAS WSZYTSKICH I DLA KAŻDEGO Z OSOBNA!

 

DSC_2580_1

 

JIBB MAN:
1. Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak
2. Tomas Raiser
3. Piotrek Lotnik Tokarczyk

 

JIBB WOMAN:
1. Anna Płocińska
2. Barbara Sekudewicz
3. Dominika Kralikowa

 

FLYBAG:
1. Dawid Rząca
2. Dawid Balas
3. Piotr Tomczykowski

 

BEST POLAK:
Wojciech Pawlusiak

 

NAJMŁODSZY RIDER:
Janek Jaromin