Triple Base Technology

Każdy kto jeździł na deskach z Triple Base Technology wie że są to najbardziej wszechstronne deski w swojej kategorii. Dzięki TBT możesz mieć jedną deskę do jibbingu, ostrej jazdy na krawędziach, robienia butter’ów i jeżdżenia w głębokim puchu.

 

TBTsprawia ze deski Bataleon łącza w sobie szereg zalet, co jest nie do osiągnięcia w deskach tradycyjnych z płaskim ślizgiem. Łączymy giętkość, łatwość reagowania deski i przyczepność krawędzi. Jeśli się nad tym zastanowisz przekonasz się że ma to logiczny sens.

 

Poprzez podzielenie ślizgu na trzy strefy – od wiązań do taila i nose’a nasz patent dokonuje niesamowitych rzeczy.

 

Kluczowa sprawa leży w dynamicznym podziale ślizgu na trzy strefy jeżdżenia Z przodu i z tylu wiązań. To pozwala na na normalną giętkość na całej długości deski co zapewnia stabilność przy dużej szybkości, wspomaga lądowania i równomiernie rozkłada ciężar jeżdżącego na całą długość stalowej krawędzi. Jednoczenie Triple Base podnosi krawędzie progresywnie w stronę tail’a i nose’a zmniejszając ryzyko niepożądanego złapania krawędzi, zapewniając jednak maksymalna przyczepność. Jako bonus w TBT dostajesz łatwość robienia butterów, „pływanie” w puchu, prostą jazdę na switch’u , sklejanie lotów, szybsze przejścia z krawędzi na krawędź i itd.…

 

Jest jedna rzecz która wyróżnia Triple Base Tech z pośród innych technologii na rynku – to wszechstronność. TBT naprawdę ułatwia każdy aspekt snowboardingu, nie tworząc jednocześnie żadnych namacalnych wad. Dlatego jesteśmy dumni gdy słyszymy ze coraz więcej ludzi docenia TBT twierdząc ze to najlepsza rzecz w snowboardingu która przytrafiła się im od czasu stalowych krawędzi.

Jest logiczne wytłumaczenie dlaczego nadajemy naszym deskom właśnie taki kształt. Siły przeciążeń ukształtowują płaską deskę w taki właśnie kształt podczas jazdy. Dlatego deski Triple Base mają naturalny kształt jeżdżonej deski.

 

TRIPLE BASE NOSE

tbt_dynamicsTriple Base zaczyna się w okolicy wiązań, gdzie deska jest płaska i zwiększa się progresywnie w stronę nose’a. Podniesione brzegi to więcej przyczepności krawędzi, wtedy gdy jej potrzebujesz a mniej gdy nie jest Ci potrzebna. Stopniowe podnoszenie krawędzi w stronę najszerszej części deski daje całą gamę zalet: mniej łapania krawędzi, lepsze unoszenie w puchu, większa kontrola przy lądowaniach, gładkie przejścia przy obrotach.

GIETKOŚĆ NA CAŁEJ DŁUGOŚCI

Tak! Technologia TBT jest lepsza dla każdego rodzaju snowboardingu. Odważymy się również powiedzieć, że jest nadal lepsza od ulepszonych w tym kierunku ślizgów „reverse camber”, które są lepsze od zwyczajnych ślizgów ale nadal nie tak dobre jak TBT. Triple Base Technology posiada wszystkie zalety ślizgów typu reverse, zachowując przy tym najważniejsze właściwości ślizgów camberowych.

WKLĘSŁOŚĆ TAIL’A

Wszystkie zalety TBT względem nose’a odnoszą się także do taila deski. Dlatego wszystkie deski Bataleon typu twin i freestyle kształt TBT w części nose’a i tail’a jest taki sam. Inaczej jest w deskach do freeride’u. Mają one stożkowy tail i przedłużoną strefę TBT ze strony nose’a. To właśnie z powodu podniesionych krawędzi deski TBT są ak łatwe przy przekręceniu się na switch. Kształt TBT w połączeniu ze specjalnie dostosowanym „skręconym wzorem” daje deską Triple Base niesamowity POP (sprężystość)

Kształt TBT jest tak zrobiony by otrzymać trzy płaskie powierzchnie. Kat bocznych powierzchni w TBT zaczyna się pod wiązaniami i zwiększa się bliżej nose’a i tail’a. Z TBT Twoja deska jest płaska tylko tam gdzie powinna być płaska co zwiększa Twoje możliwości i predyspozycje.

 

zalety1

zalety2

 

TWIN TBT

Jest szerszy w środkowej części ślizgu i jest zaprojektowany specjalnie do w parku i po railach.
Deski z Twin TBT: Airobic, Distortia, Evil Twin, Riot

 

FREESTYLE TBT

To najbardziej wszechstronna deska, która pozwala Ci na jazdę po różnych rodzajach terenu. Ze wszystkich typów Triple Base Technology kształt freestyle TBT jest zaprojektowany do jazdy freestyle oraz szybkiej jazdy na krawędziach.
Deski z Freestyle TBT: Fun Kink, Violenza, Goliath, The Jam, Enemy

 

FREERIDE TBT

Freeride TBT ma kształt przeciągnięty w tył, z kompletnym setbackiem, po to żeby tylna noga mogła być tam gdzie potrzebujesz. Podnieśliśmy również nos aby ułatwić jazdę w puchu oraz trudne skręty.
Deski freeride TBT: Undisputed, Omni

 

Poniżej znajdziecie trzy filmiki które zobrazują wam wszystko to co zostało do tej pory napisane.