bataleon snowboards 2019

Nowości Bataleon Snowboards 2019

Bataleon Snowboards to firma która niewiele mówi większości osób które nie siedzą w snowboardingu ale znawcy tematu z pewnością wiedzą że to pierwsza firma która kilkanaście lat temu wypuściła na rynek deski wykonane w technologii Triple Base Technology. Deski w tej technologii na tipie i tailu są wygięte jak dno łódki – oczywiście nie tak mocno, a samo wygięcie nie następuje od środka deski a bliżej krawędzi. Dzięki temu deska lepiej i łatwiej wchodzi na krawędź, trudniej jest złapać krawędź i generalnie są trochę inne wrażenia z jazdy.

Wielu krytykowało i krytykuje to rozwiązanie ale zdecydowanie więcej jest zwolenników technologii 3BT. Sam posiadam deskę firmy Bataleon i mogę potwierdzić że to rozwiązanie działa i fajnie się sprawdza ale przesiadając się z deski klasycznej trzeba to wyczuć. Po pierwszych zjazdach miałem mieszane uczucia ale wraz z każdym kolejnym zjazdem przekonywałem się do tego coraz bardziej. Przekonały się do tego też inne firmy które zaczęły stosować podobne rozwiązania ale jedyny oryginalny i przez kilkanaście lat udoskonalany 3BT ma Bataleon.

technologia 3bt bataleon

W tym sezonie technolgia 3BT doczekała się trzeciej generacji w której udoskonalono SIDE KICK oraz wprowadzono SUPER TUBES. Nowy system SideKick zwiększa jeszcze bardziej korzyści profilu 3BT, jakich wcześniej na nim doznałeś. Side Kick dramatycznie zwiększa podniesienie krawędzi w najszerszej części nosa i taila. To sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze gładsza, zwiększa wyporność w puchu i prowadzenie deski w trudnym terenie. Musisz spróbować być uwierzyć!

Technologia Bataleon 3BT

3bt środek deski

1. Stabilny środek deski

Nie ma podniesionych krawędzi pod lub pomiędzy wiązaniami. Powoduje to stały obszar kontroli pod stopą a klasyczny camber który mają wszystkie deski Bataleon zapewnia bardzo dobre trzymanie na krawędzi, stabilność przy dużych prędkościach i pewność w prowadzeniu deski.

3bt w najszerszym miejscu deski

2. Uniesiona krawędź od wiązań do najszerszego punktu deski

Podwyższenie krawędzi stopniowo wzrasta za wiązaniami. Stopniowe podwyższenie tworzy gładkie strefy przejściowe ułatwiające skręcanie i buttering, a podniesione punkty kontaktowe sprawiają, że deska jest mniej podatna na łapanie krawędzi.

3bt side kick

3. Side Kick Tip

Wysokość podniesienia krawędzi wzrasta dramatycznie z końcem krawędzi efektywnej. Wiąże się to z projektowaniem kadłuba statku i tworzy powierzchnię strugającą z niesamowitą nośnością w puchu, co również pomaga desce przejechać po trudnym terenie.

 

SUPER TUBES

To karbonowe rurki wstawiane w rdzeń deski umożliwiające wagowe„odchudzenie” deski przy zachowaniu takiego samego flexu oraz zapewniające lepszą sprężystość!

SUPER TUBES  podzielone są na:

DRST (Dual Radial Super Tubes) – wstawiane przy krawędziach z obu stron deski – pomiędzy wiązaniami oraz od końca wiązań do nose’a i tail’a. Karbonowe rurki są w tym przypadku wygięte żeby idealnie odzwierciedlać łuk krawędzi deski. DRST zapewnia dodatkowe przednoszenie mocy przy jeździe na krawędzi.

DST (Dual Super Tubes) – karbonowe rurki wstawione są między wiązaniami przy krawędziach, dzięki temu deska ma lepszy POP i jest bardziej sprężysta.

CST (Central Super Tube) – Rurka karbonowa wstawiona jest między wiązaniami po środku deski, dzięki czemu deska ma lepszy POP, bez „usztywnienia” samej deski.

Deski Bataleon Snowboards 2019


Gdzie kupić deskę Bataleon ? Np tutaj: http://proboarder.pl/bataleon