winter sport festival
foto: Tomek Gola / Garmin Winter Sports Festival

Puchar Europy FIS BIG Air po raz pierwszy w Polsce

W dniach 14-16 lutego 2019 roku w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska odbędzie się 16. edycja Garmin Winter Sports Festival, w ramach którego rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air oraz Mistrzostwa Polski PZN we Freeskiingu.
Na wielkiej skoczni podziwiać będzie można również specjalistów od rowerowego freestyle’u rywalizujących w ramach pucharu świata FMB World Tour.

 

„Big Air to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji w świecie sportów zimowych.  Od wielu lat najważniejszymi zawodami dla narciarzy i snowboardzistów były Winter X Games. W tym roku snowboardowy Big Air zadebiutował w Peyongchang, a w 2022 roku w Pekinie na dużej skoczni swoje ewolucje zaprezentują także narciarze. Pokazuje to, że atrakcyjna konkurencja przyciąga uwagę MKOL, który podąża z duchem sportów młodzieżowych. Jednocześnie zawody Pucharu Europy i Pucharu Świata FIS stają się najważniejszą areną zmagań młodych sportowców. Garmin Winter Sports Festival będzie pierwszym wydarzeniem tej rangi, organizowanym w Polsce i jedynym na świecie, w czasie którego będzie można podziwiać europejską czołówkę 3 dyscyplin.” – komentuje Andrzej Lesiewski, organizator festiwalu.

Wstęp na imprezę jest wolny, na publiczność czekały będą dodatkowe atrakcje w miasteczku festiwalowym, konkursy i dobra muzyka. Oczywiście warto zabrać ze sobą sprzęt zimowy i w przerwach w kibicowaniu poszaleć po trasach najlepszego polskiego ośrodka narciarskiego.

 

Więcej informacji:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/ski2die

www.instagram.com/wintersportsfestival

 

foto: Tomek Gola / Garmin Winter Sports Festival