Relacja z SunDay In The Park vol.1 powered by 36i6

Pierwszy SunDay już za nami. W tym roku chłopcy z Vodysodovej przenieśli swój cykl imprez do największego parku w Polsce – „Head 686 Witów-ski Snowpark”. Niestety okazało się, że szamańskie rytuały i tańce słońca to wielka ściema , więc zamiast SunDay In The Park był bardziej „SunDay In The Cloud”.

 

Do dyspozycji rajderów oddano 4 przeszkody: rura PCV z wejściem street, płaski T-box, box bez najazdu oraz Spine. Około godziny 11 rozpoczęła się rozgrzewka przed jamem: kilka przysiadów, skłonów bocznych, szybki papieros i do dzieła! Gdy na zegarze wybiła 13 ruszył jam, a razem z nim posypały się nagrody. Sędziowie rozdali 20 paczek, w których można było znaleźć koszulki od MISBHV, bandany, czapki, koszulki Intruza, bandany od Wolface i gadżety od głównego sponsora imprezy 36.6. Pojawiły się również firmowe bandanki SunDay’a, które można było zgarnąć za dobre sprawowanie.

sunday1-2

Mimo że sam Robert M nie zagościł, na przeszkodach był całkiem niezły Dirty Rush. Na PCV-ce siadły stylowe nosepressy, fs boardy i blunty z wyjściem 270 i pretzel. Freeskierzy bardziej upodobali sobie Box’a gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. kombinacje 270 z wyjściami 270 i pretzel a finalnie nawet switch 270 do 450 pretzel out. Nagród ubywało a triki robiły się coraz trudniejsze. Zaraz przed przerwą zostaliśmy rzuceni na kolana przez 360in do 5-0 na karbowanej PCV! Wow. Po krótkim odpoczynku riderzy przenieśli się na boxa bez najazdu. Tam kreatywności nie brakowało: blunty i switch upy, lipslide’y, nosepressy, jak również one foot slidy. Taka mała przeszkoda a ile zastosowań! Ostatnią z przeszkód był legendarny Spine, na którym siadały 720 spin na tailu, handplanty 360, czy nawet frontflipy, jeden rider próbował też backflipa, gratulujemy odwagi!

sunday1-3

Klimatu dodawała chillowa muzyka, którą zapewnili Senor Soul oraz ekipa SunDay’owa, handmade hamburgery i jak zwykle niedziela sama w sobie. Wszystkim dziękujemy za liczne przybycie – mimo odstraszającej pogody było nas grubo ponad setkę. Na kolejnego SunDay’a zapraszamy już 20 lutego 2011, więcej info wkrótce.

sunday1-4

Pełna galeria dostępna jest na oficjalnej stronie eventu www.sundayinthepark.pl a już niedługo na Viva Polska oraz Polsat pojawią się krótkie relacje przygotowane przez reporterów tych stacji (info na ten temat pojawi się na http://www.facebook.com/SunDayInThePark2010 ).