Oscyp Snowboard Contest 2014 (1-2 luty)

Mimo że za oknami wciąż mamy wiosenną aurę to przygotowania do Oscyp Snowboard Contest 2014 już trwają. Kolejna edycja tych zawodów to kolejne zmiany i nowe atrakcje. 1 i 2 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej powstanie unikalna przeszkoda łącząca konkurencje half-pipe z przeszkodami jibbowymi. Dziś udział w konkursie potwierdziło ośmiu zawodników z czołówki polskiej sceny snowboardowej.

 

Ekipa Park Pirates i firma Techramps, odpowiedzialni za stworzenie OSCYPowych przeszkód, już zacierają ręce i rozpoczynają przygotowania do szóstej edycji najdłużej organizowanych zawodów snowboardowych w Polsce.

 

Przygotowują się także najlepsi w kraju snowboardziści. Suma nagród do zdobycia w tegorocznej edycji przekracza 10,000 złotych, dlatego chętnych do walki jest wielu. Dziś swój udział w OSCYP Snowboard Contest potwierdziło dziesięciu zawodników: Kajetan Kaleniak, Tomek Wolak, Kuba Wolak, Kuba Szkaradek, Maciek Przężak, Nikodem Franczak, Paweł Guzik, Maciek Długosz, Mateusz Zielonka, Marek Rauba i Radek Cząstkiewicz. Oprócz nagród pieniężnych, do zdobycia będzie również limitowana edycja zegarka NIXON. Autor najlepszego triku zawodów otrzyma zegarek wykonany specjalnie na zawody w Białce Tatrzańskiej.

 

To nie koniec tegorocznych atrakcji. W pierwszy dzień snowboardowego weekendu zapraszamy wszystkie dziewczyny na FEMI Best Trick – rywalizację w której można zdobyć limitowaną deskę snowboardową FEMI Pleasure. Drugiego dnia OSCYPowy snowpark zostanie otwarty dla wszystkich. Po raz pierwszy w historii zawodów, amatorzy będą mieli szansę pojeździć obok profesjonalistów.

 

Dodatkowo, Burton Snowboards oraz producent sprzętu GoPro, organizują konkurs dla fotografów i twórców klipów video. Autor najlepszego zdjęcia zdobędzie plecak fotografa, a twórcy najlepszego klipu z zawodów otrzymają nowy zestaw GoPro Hero 3+ Black Edition. Specjalne stoisko producenta sprzętu rejestrującego umożliwi wszystkim zainteresowanym prezentację najnowszych modeli GoPro, a nawet wypożyczenie niektórych kamer, w celu stworzenia konkursowego klipu. Już wkrótce podamy więcej szczegółów odnośnie tej inicjatywy. Publiczność w Białce Tatrzańskiej, będzie mogła również bezpłatnie przetestować sprzęt z najnowszej kolekcji Burton Snowboards 150 desek, oraz sprawdzić swoje umiejętności w zimowej jeździe samochodami MINI. Obecnie trwa Rajd Dakar, w którym samochody MINI odgrywają znaczącą rolę. Jeżeli chcesz zobaczyć jak to jest zasiąść za kierownicą pojazdu, który potrafi pokonać pustynię, przyjedź do Białki Tatrzańskiej i weź udział w OSCYP Snowboard Contest 2014