AST podczas Małopolskiej Ligi Akademickiej

We wtorek, 7 stycznia w Kluszkowcach zostały rozegrane zawody w ramach Małopolskiej Ligii Akademickiej w snowboardowym gigancie. Na starcie stanęło łącznie 80 zawodniczek i zawodników z małopolskich uczelni.

Po pierwszym przejeździe faworytem do zwycięzca w śród pań została Weronika Biela z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zdeklasowała rywalki zyskując przewagę 5 sekund przed koleżanką z uczelni Magdaleną Urbańską.

ast-2014-2

W śród panów faworytem został Tomasz Kowalczyk z Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, zyskując prawie pół sekundy przewagi nad Jędrkiem Derdą z Akademii Górniczo-Hutniczej. Oprócz Weroniki i Tomka Alpine Snowboard Team reprezentował również Andrzej Gąsienica-Daniel, który po pierwszym przejeździe ze stratą 1,5 sekundy był czwarty.

W drugim przejeździe najlepszy czas wśród pań uzyskała Weronika Biela, tym samym wygrywając całe zwody. W śród panów zamieszanie zrobił Andrzej Gąsienica-Daniel, który odrobił stratę do Teamowego kolegi Tomka i wyprzedził go w łącznym czasie o 0,66 sekundy. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Derda.

ast-2014-4

Ciekawostką dla wszystkich będzie informacja że w tym samym dniu Weronika zajęła 7 miejsce na nartach w ramach Małopolskiej Ligii Akademickiej w narciarskim gigancie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy a Weronice, Andrzejowi i Karolinie Sztokfisz życzymy powodzenia w Pucharze Świata, który odbędzie się w najbliższy piątek i niedzielę w Bad Gastein ( Austria)

Więcej zdjęć oraz informacji o Alpine Snowboard Team znajdziecie na stronie: www.astpoland.com oraz Facebooku.