Co warto mieć ze sobą podczas jazdy na snowboardzie ?

Zanim pojedziesz na stok by poszaleć sobie w białym puchu musisz wcześniej się zastanowić co może ci się tam przydać. Otóż jest kilka rzeczy, które każdy snowboardzista powinien za każdym razem mieć. Do tych rzeczy należą : w pierwszej kolejności gogle, bandana, wkrętak i kluczyk, pomadka, krem z filtrem UV.

Gogle snowboardowe

Gogle snowboardowe to bardzo ważna rzecz dla każdego ridera bez względu na pogodę. Bez gogli nie ma co się ruszać z domu! Są podstawowym wyposażeniem snowboardzisty. Dzięki nim możliwa jest jazda w praktycznie każdych warunkach od silnych opadów śniegu przez mroźny wiatr aż do dużego nasłonecznienia. Obecnie technologia poszła bardzo na przód i mamy bardzo duży wybór gogli z różnymi rodzajami szybek. Większość posiada system anti-fog który zapobiega parowaniu oraz szybki z filtrami UV, które chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

BANDANA / KOMIN / KOMINIARKA

Podczas jazdy w niekorzystnych warunkach jak duży mróz, wiatr, padający śnieg warto mieć ze sobą coś co nas ochroni przed tymi warunkami. W tej sytuacji do wyboru mamy trzy rozwiązania. Bandanę, komin lub kominiarkę. Kominiarka jest chyba najmniej uniwersalna ale sprawdza się szczególnie pod kaskiem. Komin (tuba, neckwarmer) jest ciekawym rozwiązaniem i może pełnić funkcję szalika. Banadana takich producentów jak Airhole czy Wolface fajnie ochroni twarz i do tego jest dostępna w wielu ciekawych wzorach. To co wybierzemy zależy od indywidualnych preferencji ale na pewno warto mieć ze sobą którąś ze wspomnianych opcji.

WKRĘTAK SNOWBOARDOWY

Wkrętak i kluczyk również warto mieć przy sobie podczas jazdy. Jeśli chodzi o wkrętak to sprawa jest oczywista. Jeśli poluzują nam się śrubki od wiązań, a w skutkach całe wiązanie zacznie się nam przemieszczać to należy szybko je przykręcić. Nie przykręcenie, raz że nie umożliwi nam normalnej jazdy a dwa może spowodować uszkodzenie insertów. Warto wiedzieć, że wymiana insertów w serwisie to ok. 200zł – nie życzę nikomu. Najlepiej żeby wkrętak był małych rozmiarów (chyba że masz plecak). Jeśli chodzi o kluczyk to mam na myśli 8, która może być przydatna do dokręcenia śrubek w wiązaniach snowboardowych.

POMADKA OCHRONNA DO UST

Wbrew pozorom jest to bardzo przydatna rzecz na stoku, nie tylko dla kobiet. Polecana do pielęgnacji ust w okresie zimy – stanowi doskonałą ochronę przed nadmiernym wysuszeniem warg spowodowanym działaniem szczególnie ostrych warunków atmosferycznych (wiatr, wilgoć, skoki temperatur, słońce). Niezbędna do stosowania przed każdym dłuższym przebywaniem na powietrzu, uprawianiem sportów zimowych. Zapobiega pierzchnięciu skóry, zmniejsza skłonność do pękania naskórka. Regularnie stosowana nawilża i natłuszcza skórę poprawiając wygląd ust. Zawiera witaminę E, filtr UVB oraz wysokiej jakości składniki tłuszczowe. Dlatego też warto zawsze takie coś mieć w kieszeni bo chyba nikt nie lubi mieć popękanych warg.

KREM Z FILTREM UV

Kolejna bardzo ważna rzecz a mianowicie krem którym należy się posmarować przed wyjściem na deskę lub na narty. Może być stosowany na twarz, dekolt, i inne części ciała narażone na bezpośrednią ekspozycje słoneczną (również na dłonie). Krem bardzo dobrze rozprowadza się tworząc filtr ochronny, który zabezpiecza skórę nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem i utratą wody własnej z naskórka, ale jednocześnie przed stresującym wpływem czynników zewnętrznych (mróz, zmiany temperatur, wiatr, wilgoć, zanieczyszczenie powietrza).

W przypadku jazdy po alpejskich stokach czy innych wysokogórskich terenach krem z filtrem SPF 50+ to absolutne must have jeśli nie chcesz mieć spalonej twarzy. Po całym dniu jazdy przy słonecznej pogodzie możesz mieć fajnie opaloną twarz, a raczej pół twarzy bo z pewnością będziesz jeździć w goglach.