Wernisaż wystawy Rafała Wielgusa

Już dzisiaj na warszawskim Powiślu przy ulicy Lipowej 7a, odbędzie się wernisaż pierwszej edycji pop-upowej galerii Rafała Wielgusa. Legendarny fotograf sportowy, od ponad dwudziestu lat archiwizuje najważniejsze momenty w takich dyscyplinach jak deskorolka, snowboard czy surfing. Na jego zdjęciach można zobaczyć nie tylko ujęcia freestylowej akcji, ale również momenty życia codziennego, które przyczyniły się do narodzenia specyficznej subkultury sportów deskowych. Pierwsza odsłona wystawy zostanie oficjalnie otwarta 14 marca o godzinie 19:00.

rafal-wielgus-wystawa4

Rzadko zdarza się, że w momencie narodzin śmiałych inicjatyw obecny jest fotograf, który utrwala ważne dla nich wydarzenia. Polska scena sportów deskowych miała dużo szczęścia, ponieważ w momencie gdy pierwsi entuzjaści wykonywali swoje triki, Rafał Wielgus był razem z nimi. Najbardziej rozpoznawalny polski fotograf w historii sportów akcji zdobył uznanie wśród członków subkultury nie tylko dzięki kreatywnej formie tworzenia swoich zdjęć, ale również poprzez czynny udział w jej rozwoju – Rafał jest w Polsce pionierem zarówno jazdy na deskorolce jak i snowboardzie. Jego umiejętności w poruszaniu się na deskorolce docenili między innymi reporterzy prestiżowego magazynu Transworld Snowboarding. Pierwszy w historii artykuł w zagranicznej prasie o polskiej scenie skateboardingowej zawierał rozkładówkę z trikiem gospodarza piątkowej wystawy.

rafal-wielgus-wystawa5
14 marca odbędzie się pierwsza edycja pop-upowej galerii, która cyklicznie będzie pojawiać się na dwóch piętrach obiektu Boardroom, znajdującego się na warszawskim Powiślu. Spośród kilkunastu tysięcy zdjęć znajdujących się w archiwum fotografa, Rafał Wielgus wybrał 27 najlepszych – każde z nich to dokumentuje kamień milowy w historii polskich subkultur deskorolkowych i snowboardingowych. Wśród zawodników znajdujących się pracach są tak znane nazwiska jak Michał Ligocki, Michał Juraś, Wojtek Pawlusiak, Tomek Kotrych, Piotr Janosz i wielu innych czołowych zawodników sceny freestylowej. Część z nich będzie obecna również podczas wernisażu.
Piątkowe spotkanie to także szansa na rozmowę z autorem zdjęć, a także doskonały sposób na rozpoczęcie weekendu w czym pomogą atrakcje serwowane przez J.A Baczewski oraz Djów Red Bulla. Dodatkową atrakcją będzie pokaz limitowanej kolekcji ubrań Analog PLA ( Permanent Light Archive ) ze zdjęciami Trevora Graves’a. Udział w wernisażu i zwiedzanie galerii jest bezpłatny.

HARMONOGRAM WYSTAWY PIĄTEK – WSTĘP WOLNY 19:00 – 22:00
SOBOTA – WSTĘP WOLNY 12:00 – 19:00

Więcej informacji na :
https://www.facebook.com/events/556235371141986/
https://www.facebook.com/RafalWielgusPhotography

Portfolio


http://www.analogclothing.com/pla.html
http://boardroom.pl/