Mistrzostwa Polski Juniorów w snowboardzie

W dniach 3-5 Marca w Wiśle odbyła się XX Olimpiada Młodzieży Zwana również Mistrzostwami Polski Juniorów. Z powodu słabych warunków atmosferycznych przeniesiono zawody z Istebnej do Wisły w ostatniej chwili. Zawodnicy AZS/SMS Zakopane jadąc do Wisły z Trenerem Michałem Sitarzem spoglądali na nieośnieżone stoki i wątpili w możliwość rozegrania zawodów na śląsku.

 

„Nazajutrz po przyjeździe wyruszyliśmy pod stok Soszów na Slalom Równoległy . Po wyjeździe krzesełkiem do góry ujrzeliśmy śnieg. Na stoku było wiele skał: od malutkich po duże wielkości pięści. Nie robiliśmy nawet przejazdów treningowych w obawie o deski” relacjonuje Oskar Kwiatkowski.

 

mp-juniorow-2014-2

Najpierw startowały Juniorki i Juniorzy Młodsi ze względu na freestyle’ owców i ich równolegle rozgrywaną konkurencje . W tej kategorii mieliśmy 2 dziewczyny. Wygrała Ola Michalik, a druga była Hanka Gąsienica- Mikołajczyk.

 

Po zawodach juniorów młodszych rozpoczęły się zawody juniorów. Trasa była już jednak mocno zepsuta przez poprzednie przejazdy i było mówione że zawody mogą zostać przerwane po 2 przejazdach eliminacyjnych. Tak się stało. Po 2 przejazdach Pewnie zwyciężył Oskar Kwiatkowski. Na 3 miejscu znalazł się Michał Nowaczyk, zaś Michał Jakubowski zajął 5 miejsce.

 

W Juniorkach 2 miejsce zajęła Katarzyna Bachulska, Katarzyna Jankowska tuż za podium- 4.

 

Następnego dnia Odbył się Slalom Gigant. Ze względu na miękki śnieg i kamienie wszyscy trenerzy jednogłośnie byli za zakończeniem zawodów po pierwszym przejeździe.

W juniorkach młodszych zwyciężyła Hanka Gąsienica- Mikołajczyk, Ola Michalik niestety wypadła.

 

mp-juniorow-2014-3

W Juniorach znów wygrał Oskar Kwiatkowski ,a na 4 miejscu uplasował się Michał Jakubowski. Michał Nowaczyk niestety wypadł z trasy, niefortunnie trafiając w skały i niszcząc swoją deskę. W kategorii Juniorek na 3 miejscu znalazła się Katarzyna Jankowska. Katarzyna Bachulska jechała bardzo szybko ale niestety nie trafiła do mety. Tak zakończyły się zmagania w konkurencjach Alpejskich.

We środę odbył się Snowboard cross. Mimo Małej ilości śniegu udało się stworzyć fajny i bezpieczny tor.  Z naszych zawodników wystartowała tylko Ola Michalik, która pięknie wywalczyła 3 miejsce.

 

Podsumowując wyniki medalowe zawodników AZS/SMS Zakopane
Oskar Kwiatkowski- 2x złoty
Hanka Gąsienica Mikołajczyk- 1x Srebrny i 1x Złoty
Ola Michalik- 1x złoty i 1x brązowy
Katarzyna Bachulska- 1x srebrny
Michał Nowaczyk- 1x brązowy
Katarzyna Jankowska- 1x brązowy

Gratulujemy!!! Warto również wspomnieć, że Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk należą też do grupy Alpine Snowboard Team, który działa po to ,by promować najlepszych Snowboardzistów w Polsce.