snow on hel

Snow On Hel – zawody jibbingowe w środku lata!

Konwój pięciu ciężarówek-chłodni przywiezie z Podhala śnieg, dzięki któremu na Półwyspie Helskim stanie stok snowboardowy. 5 sierpnia, na 30-metrowej rampie, najlepsi polscy snowboarderzy wystartują w pierwszych na polskim wybrzeżu letnich zawodach jibbingowych Snow on Hel. Podczas tej wyjątkowej imprezy w samym środku lata sportowcy będą walczyli o nagrody wartości 15 000 zł. „Będzie gorąco. I mroźno.” – zapowiada organizator.

 

Produkcja śniegu na potrzeby zawodów rozpocznie się 28 lipca w Maniowach k. Nowego Targu. Po kilku dniach konwój pięciu TIRów wyruszy z Podhala w ponad 700-kilometrową trasę przez Polskę. 4 sierpnia śnieg zostanie ułożony na specjalnie do tego celu skonstruowanej rampie o wysokości 10 metrów.

“Nie mam żadnych wątpliwości, że będziemy mieli doskonałą pogodę, a to oznacza, że będziemy musieli wycisnąć z naszego śniegu wszystko, co tylko się da. Robiliśmy juz w tym roku testy i producent udowodnił nam, że przy 30- stopniowych upałach śnieg utrzyma się nawet 48 godzin. To będzie coś niesamowitego. Takiej ilości śniegu nad polskim morzem w szczycie letniego sezonu nikt jeszcze nie widział…” – mówi organizator zawodów Artur Rajewski z firmy “Let’s board”.

produkcja śniegu supersnow

Na plaży na Półwyspie Helskim (na wysokości pola namiotowego Kaper) powstanie 30-metrowy stok z trzema równolegle umieszczonymi przeszkodami: autem z zamontowanym na dachu trapezem, rurą PCV o średnicy 60 cm i dwururkowym railem.

 

“Takie ustawienie pozwoli nam zorganizować emocjonujące zawody jibbingowe. Sędziowie będą oceniali styl, oryginalność, płynność i technikę skoków. Wszyscy, którzy przyjadą na Hel 5 sierpnia, nie tylko zobaczą coś tak abstrakcyjnego, jak zaśnieżony stok w samym środku lata, ale przede wszystkim świetne widowisko snowboardowe. Jego jakość gwarantuje trzydzieści najlepszych polskich snowboarderek i snowboarderów, którzy na plaży będą walczyli o nagrody wartości 15 tysięcy złotych” – zapowiada Artur Rajewski. W osobnej kategorii wystartuje pięciu czołowych zawodników w wieku 9-13 lat.

 

Zawodom towarzyszyć będzie miasteczko snowboardowe ze stoiskami partnerów zawodów Snow on Hel. Dla widzów organizatorzy przygotowali całą serię konkursów, w których do wygrania będą nagrody o wartości takie samej jak pula nagród dla zawodników. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Ze względu na specyfikę miejsca organizatorzy proszą o docieranie na miejsce zawodów pieszo lub rowerem.

 

Zawody odbywają się pod patronatem Jagny Marczułajtis i Michała Ligockiego.
Organizatorzy i Patroni wspierają Niesforną Fundację Surferskiej Pomocy zajmującą się m.in. integracją ze środowiskiem surferskim osób niepełnosprawnych, chorych i wykluczonych.