Relacja z zawodów Volcom PBRJ 2014

8 Marca okazał się jednym z ciekawszych snowboardowo dni tego roku a wszystko dzięki imprezie Volcom Peanut Butter Rail Jam !!! Zawody rozegrane zostały w Kotelcnikim snow parku. Od samego początku wiedzieliśmy ,że będzie to dobry dzień – słońce świeciło pełną mocą, przybyło mnóstwo osób a w powietrzu utrzymywał się chillowy, pozytywny klimat !!

 

Do parku zjechało blisko 100 riderów z przeróżnych zakątków Polski oraz mega pozytywna ekipa ze Słowacji !! Wszyscy przygotowani byli do grubego rzucania się na przeszkody o które zadbali chłopaki z Park Pirates, przygotowując na tegorocznego Peanuta kozacki set up o mocno skatowym charakterze i różnym stopniu trudności. Do dyspozycji jibberów były: łamana PCV-ka, piramida z railem oraz łamany kink połączony z wall ridem. Piraci jak zwykle stworzyli oryginalny i niepowtarzalny set. Odpalony został oczywiście BBQ z dużą ilością dobrze wysmażonych kiełbas i kanapki z masłem orzechowym i dżemem !! W dobry nastrój wprowadzała nas nutka grana przez niezawodną ekipę z Red Bulla – za co gorąco im dziękujemy !!!

vpbrj-7

Dodatkową opcją zawodów były testy butów Thirty Two , które można było pożyczyć i przetestować na stoku. Tuż po rejestracji , rozpoczęliśmy zawody od kategorii dziewcząt i najmłodszych 15 -. Działo się naprawdę dużo, nasze piękne Panie pokazały kawał dobrego parkowego snowboardingu. Dziewczyny rzucały się głównie na piramidkę i PCV, pokazując super skillsy !! Z grona prawie 20 startujących Pań najlepsze okazały się nasze koleżanki ze Słowacji i tak 3 pierwsze miejsca zgarnęły :Dominika Kralikova , Martina Droppova oraz Macia Molnarova !! Gratulację dla naszych sąsiadek pokazały mocne triki.

 

vpbrj-10

W kategorii 15 – również toczyła się ostra batalia, chłopaki nie odpuszczali nawet na moment. Wysoko punktowali Marcin Kilar i Janek Jaromin wskakując na 2 pierwsze miejsca podium. Wielkie gratulacje dla Janka jako dla jednego z najmniejszych zawodników który odważnie atakował wysoką piramidę ! Na trzecim miejscu uplasował się Michał Tadel pokazując stylowe numery podczas swojego heatu.

 

W połowie eventu do głosu doszła najliczniejsza, blisko 40 osobowa grupa 16 + !!! Chłopaki od samego początku rzucali się na wszystkie przeszkody , w szczególności wykorzystywana była piramida – najbardziej ulubiona chyba przeszkoda zawodów ! Sypały się grube rotacje na raile i stylowe pressy. Najlepszym w tej kategorii okazał się Słowak Łukasz Droppa , pokazujący tłusty rapowy styl. Na drugim miejscy wylądował jego kolega Igor Macak z równie dobrą stylówą a trzeci uplasował się Kacper Gruszka mający gruby repertuar trików !!

 

vpbrj-11

Przechodząc do najbardziej oczekiwanej grupy OPEN zobaczyliśmy olbrzymią ilość bangerów i najlepszy możliwy styl !! Gościnnie pojawił się Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak , który to razem z chłopakami pokazywał kozackie transfery i jibbowe tricki !! Atmosfera i poziom były tak dobre ,że finał kategorii OPEN został przedłużony o 30 minut !! Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się ponownie nasz sąsiad z za miedzy Julo Petrik , który swoją stylówą i jakością tricków ,okazał się zasłużenie najlepszy u sędziów. Julo zgarnął gorącą gotówę oraz dobry pakiet nagród rzeczowych !! Miejsce drugie przypadło Nikodemowi „Nixonowi” Franczakowi , który w swoim stylu wjechał na pudło. Pokazał klasę zarówno w jibbowych numerach jak i w lotach nad przeszkodami !! Nikodem zgarnął również gotówką i zacny pakiet rzeczowy. Na 3 miejscu znalazł się nasz team rider Volcom PolskaMaciek „Długi” Długosz !!! Wielkie gratulacje dla Maćka za kozak styl, odważne triki i wykorzystanie wszystkich przeszkód. Był Riderem najczęściej atakującym streetową sekcję z wall ridem i zakończył 50-50 na piramidzie wysokim back flip’em. Cała trójka zasłużenie znalazła się na podium i zgarnęła solidne fanty !!!

Tegoroczny Peanut Butter Rail Jam był wielkim sukcesem, dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i pozytywny klimat . Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji !

vpbrj-16

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc w organizacji eventu, Red Bullowi za muzykę i zenergetyzowanie uczestników, ekipie Park Pirates za set up, Kotelnicy za miejsce, chłopakom z KTT Homevideo za edit, Bonikowi za foto oraz naszym partnerom za dodatkowe nagrody: Skullcandy, GoPro, Dakine, GForm, Nikwax !!!
Zapraszamy w przyszłym roku, będzie jeszcze lepiej !! Stay Tuned !!!

 

WYNIKI KOŃCOWE
KATEGORIA OPEN
1 – JULO PETRIK
2 – NIKODEM FRANCZAK
3 – MACIEK DŁUGOSZ
4 – PIOTR TOKARCZYK
5 – PETER LEDER

KATEGORIA 16+
1 – ŁUKASZ DROPPA
2 – IGOR MACAK
3 – KACPER GRUSZKA
4 – RAFAŁ STYPIEŃ
5 – KACPER KILAR

KATEGORIA 15-
1 – MARCIN KILAR
2 – JANEK JAROMIN
3 – MICHAŁ TADEL
4 – KONRAD MIKLASIŃSKI
5 – NATAN KOTOWSKI

DZIEWCZYNY
1 – DOMINIKA KRALIKOVA
2 – MARTINA DROPPOVA
3 – MACIA MOLNAROVA
4 – MARCELINA FRYCZ
5 – ANIA PŁOCIŃSKA

Więcej informacji na FB Profilu Volcom Polska
https://www.facebook.com/pages/Volcom-Polska/188965261182631