Red Bull Zjazd na Krechę w Białce Tatrz.

Za nami już dwa przystanki Red Bull Zjazd na Krechę w Zieleńcu i Szczyrku. Teraz impreza przenosi się na Podhale gdzie już w sobotę 21 lutego na stoku Kotelnica, w Białce Tatrzańskiej, narciarze i snowboardziści staną do rywalizacji o tytuł najszybszego zawodnika sezonu. Zapisy wciąż trwają na stronie: www.redbullzjazdnakreche.pl.

Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie wyruszą ze szczytu Kotelnicy (917 m n.p.m.) prawie 900 metrową trasą FIS 2. Zjazd o różnicy poziomów wynoszącej ok. 170 m zapowiada rozegranie prawdopodobnie najszybszego etapu tegorocznych zawodów. W Białce liczyć się będzie nie tylko dynamiczny start, ale również mocne nogi i dobra technika pokonywania zakrętów w środkowym odcinku trasy. O atrakcyjności stoku FIS 2 świadczy fakt, iż od wielu lat są tu organizowane zawody w biciu rekordów prędkości, a najszybsi zawodnicy rozpędzają się nawet do 130 km/h!

W Red Bull Zjazd na Krechę może wziąć udział każdy, kto ma w sobie ducha rywalizacji, ukończył 16 lat i posiada sprawny sprzęt narciarski lub snowboardowy. Do udziału w wyścigu w Białce zarejestrowało się do tej pory ponad 170 zawodników.

Na zwycięzców czeka nie tylko tytuł najszybszego, ale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów – firmy GoPro, HEAD, Rexona, Quiksilver, Roxy oraz Wasa, a na zgromadzoną na Kotelnicy publiczność muzyka grana przez DJa Red Bulla, zabawy na stoku oraz masa pozytywnej energii.