Początek sezonu w Nowej Zelandii

W minioną sobotę Paulina Ligocka i Michał Ligocki (AZS AWF Katowice) udali się do Nowej Zelandii, gdzie 1 września wezmą udział w pierwszych w sezonie 2007/2008 zawodach snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji halfpipe.

„Praktycznie zaraz po przylocie wystartujemy w New Zealand Open, a następnie Australia Open. Potem wrócimy do Nowej Zelandii, gdzie w Cardronie nastąpi inauguracja snowboardowego sezonu 2007/2008. W kalendarzu jest osiem imprez halfpipe zaliczanych do cyklu Pucharu Świata” – poinformował podczas konferencji prasowej w Krakowie trener kadry w halfpipe Władysław Ligocki.

W lecie snowboardziści ćwiczyli na lodowcach. „Wróciliśmy niedawno ze Szwajcarii, z obozu w Zermatt. Tam nauczyłam się rotacji backside 540. Bardzo długo nad nią pracowałam i w końcu udało mi się ją opanować” – pochwaliła się Ligocka.

Również jej kuzyn, Michał Ligocki, w trakcie okresu przygotowawczego ćwiczył nowe elementy. „Na 80 procent opanowałem nową ewolucję – backside rodeo. W Nowej Zelandii chciałbym jeszcze wyszlifować frontside 1080 i rotację cab 1080. Jeśli te ewolucje połączę w jeden płynny przejazd, to wyniki mogą być jeszcze lepsze niż w poprzednich sezonach” – ocenił Michał Ligocki.

„Po powrocie z Antypodów będziemy trenować w Zermatt, a potem mamy w planie wylot do Stanów Zjednoczonych i start w Nord America Cup” – dodał Władysław Ligocki.