V edycja OSCYP Snowboard Contest 2013

Rozpalajcie grilla i przygotujcie się na solidną porcję polskiego oscypa. OSCYP Snowboard Contest, obowiązkowa pozycja w każdym sezonie zimowym, po raz piąty z rzędu zostanie zorganizowany w Białce Tatrzańskiej.

 

Od 1 do 2 lutego, najlepsi reprezentanci polskiego freestylu będą walczyć na specjalnie przygotowanym Cornerze o pulę nagród w wysokości 9000 zł – będą to pierwsze w historii naszego kraju zawody snowboardowe odbywające się na tego typu przeszkodzie. Wśród zaproszonych zawodników pojawią się między innymi Wojtek Pawlusiak, Michał Ligocki, oraz Piotr Janosz.

Pięć sezonów temu narodziła się idea zawodów tworzonych przez snowboardzistów, dla snowboardzistów. Jej celem było stworzenie formatu pokazującego dużą różnorodność w jeździe na śnieżnej desce – każda kolejna edycja zawodów nawiązywała do innego stylu. Jublieusz piątej edycji to kolejne wyzwanie dla reprezentantów rodzimej sceny, którzy do tej pory zmagali się między innymi z Jibbingiem, Big Airem i Slope Stylem . Tym razem, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, wybudowany zostanie duży Corner, umożliwiający rywalizację w formacie niedostępnym dotąd w Polsce.

Wkrótce zostaną ujawnione kolejne atrakcje tegorocznej edycji OSCYP Snowboard Contest. W między czasie warto przypomnieć o stałych pozycjach w harmonogramie zawodów. Po raz kolejny uruchomiony zostanie Burton Snowboards Demo Center – jedyne tego typu centrum bezpłatnych testów sprzętu snowboardowego w Polsce. Spragnieni jeszcze większych wrażeń, będą mogli spróbować śnieżnej jazdy za kierownicą samochodów z rodziny MINI. Darmowy sprawdzian umiejętności prowadzenia w zimowych warunkach dostępny będzie dla wszystkich posiadających ważne i własne prawo jazdy.

„OSCYP Snowboard Contest to zawody już kultowe na polskiej scenie!” mówi wielokrotny uczestnik i konsultant zawodów, Michał Ligocki.

Co roku, przed sezonem jak planuję swój zimowy kalendarz wyjazdów i startów, to zawsze pod uwagę biorę OSCYPA. Uwielbiam startować na dobrych polskich zawodach, przed własną publicznością. OSCYP to zawody robione dla zawodników, dzięki czemu poziom trików jest znacznie wyższy, a przyjemność z jazdy znacznie większa”.

Polecamy oficjalny Fanpage zawodów, na którym publikowane będą wszystkie bieżące informacje odnośnie rywalizacji – http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest

Więcej zdjęć z poprzednich edycji Oscyp Snowboard Contest można znaleźć w Foto-Banku na łamach portalu 360mag – http://snowboard.360mag.pl/foto-bank/