Ligoccy wracają do kadry

Spór pomiędzy PZS a Michałem i Mateuszem Ligockim w końcu został zakończony. Po wielu tygodniach emocjonujących dyskusji udało się osiągnąć kompromis. Pomocny w tej sprawie okazał się nie kto inny jak Apoloniusz Tajner, który wystąpił w roli mediatora. Cieszymy się, że chłopaki wracają do kadry i będą startować. Życzymy szybkiego zapomnienia o sprawie i wielu sukcesów w tym sezonie.

komunikat PZN :
Za pośrednictwem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera dobiegł końca spór pomiędzy dwójką czołowych polskich snowboardzistów Mateuszem i Michałem Ligockimi a Polskim Związkiem Snowboardu. Strony doszły do porozumienia podczas dzisiejszego spotkania w siedzibie PZN w Krakowie, w którym udział wzięli: Marek Król, prezes Polskiego Związku Snowboardu, Iwona Kotuła, wiceprezes Polskiego Związku Snowboardu, Mateusz Ligocki oraz – w roli mediatora wskazanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – Apoloniusz Tajner.
Strony ustaliły, że Mateusz i Michał Ligoccy wracają do kardy narodowej co wejdzie w życie po podjęciu przez Zarząd Polskiego związku Snowboardu stosownej uchwały. Pierwszy z nich planuje najbliższe starty 10-11 grudnia w Hintertux podczas mistrzostw Austrii oraz Niemiec. Drugi już 6 grudnia wyleci z kadrą na treningi do USA. Podczas spotkania udało się także opracować schemat przekazywania powierzchni reklamowych zawodnikom kadr narodowych Polskiego Związku Snowboardu oraz nagradzania ich za uzyskiwane wyniki sportowe, czyli uregulowano kwestie wokół których toczył się spór.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego porozumienia – nie kryje prezes Marek Król. – Teraz możemy spokojnie działać, aby sytuacja związku stawała się z dnia na dzień lepsza. Wierzę, że w podpisywaniu umów ze sponsorami pomoże nam fakt, że możemy spokojnie wykorzystywać wizerunek naszych zawodników w stroju reprezentanta kraju.
– Dobrze, że znów możemy koncentrować się tylko i wyłącznie na sporcie i osiąganiu najlepszych wyników – dodał Mateusz Ligocki, który jako pierwszy z polskich sportowców zapewnił sobie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w 2010 roku.
– Cieszę się, że zarówno kierownictwo jak i zawodnicy Polskiego Związku Snowboardu wykazali dobrą wolę i znaleźli kompromis. Życzę im wielu sukcesów i w działaniach marketingowych i na stokach – podsumował spotkanie prezes PZN, Apoloniusz Tajner.

Z poważaniem
Grzegorz Mikuła
Sekretarz Generalny
Polski Związek Narciarski