Karolina Sztokfisz „w drodze” na Olimpiadę

W dniach 11 i 12 stycznia w miejscowości Bad Gastein były rozgrywane kolejne zawody Pucharu Świata w konkurencji slalom gigant równoległy. W Austrii reprezentowała nasz kraj zawodniczka AST Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane) .

W pierwszym dniu odbyły się zawody wieczorem przy sztucznym oświetleniu. Slalom wygrała Amelie Kober z Niemiec oraz Austriak Andreas Prommegger. Karolina zajęła 28 pozycję. W następnym dniu w godzinach porannych rozegrano kolejny start z cyklu Pucharu Świata. Zwycięzcami zostali Patrizia Kummer ze Szwajcarii oraz Zan Kosir ze Słowenii. Zawodniczka AST uplasowała się na 26 pozycji.

„Mój start w zawodach Pucharu Świata uważam za udany choć nie do końca pokazałam swoje możliwości. W drugim dniu mój pierwszy przejazd kwalifikacyjny był dobry. Niestety w drugim przejeździe popełniłam kilka błędów przez które spadłam na 26 miejsce.”

Aby uzyskać kwalifikację olimpijską trzeba zmieścić się w 32 w rankingu Pucharu Świata. Kwalifikacja zaczęła się od pierwszego Pucharu Świata w grudniu 2011 roku i trwa do stycznia 2014. Karolina Sztokfisz obecnie zajmuję 35 pozycję. Jest to dopiero początek sezonu i przed Karoliną jest jeszcze dużo startów w Pucharze Świata. Obecnie Karolina pod okiem Piotra Skowrońskiego przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Kanadzie, które odbędą się końcem stycznia.

Z Polek udział w zawodach również wzięła Aleksandra Król, która w pierwszy dzień zajęła 27 miejsce, a w drugi dzień zajęła 50 miejsce. W śród Polaków reprezentował nasz kraj Oskar Bom, który w pierwszym dniu zajął 43 miejsce, a w drugim dniu został zdyskwalifikowany.