GO*POW Festival 2014 – tu zaczyna się zima

Jedenaście filmów snowboardowych i freeski, strefa jibbingu ze śniegiem, warsztaty teoretyczne i praktyczne, wystawa fotografii, zagraniczni goście, konkursy i cała masa innych atrakcji. Tak w skrócie zapowiada się druga edycja wrocławskiego festiwalu snowboardowego GO*POW, który w weekend, 21-23 listopada odbędzie się we Wrocławiu.

 

GO*POW to wyjątkowy festiwal snowboardowy, który od zeszłego roku odbywa się w stolicy Dolnego Śląska. – Po udanej, pierwszej edycji postanowiliśmy rozszerzyć formułę festiwalu. Snowboard to dla wielu z nas styl życia i wielka pasja, która realizuje się na wielu płaszczyznach i to chcemy pokazać podczas festiwalu – mówi Marcin Jellinek, organizator wydarzenia. Oficjalne otwarcie GO*POW odbędzie się w piątek (21 listopada) w Kinie Nowe Horyzonty. Będziemy moglitu zobaczyć premierowe pokazy trzech filmów snowboardowych, a także wyczekiwaną nie tylko wśród narciarzy polską produkcję freeski – Crew Movie Project. Tradycyjnie widzowie zostaną zaproszeni do zabawy, w której do wygrania będzie sporo zimowych nagród. W przerwach między projekcjami odbędą się rozmowy z riderami i twórcami filmów.

 

W piątkowy wieczór wyłonieni zostaną także zwycięzcy internetowego konkursu filmowego GO*POW Video Challenge. W konkursie udział może wziąć każdy, kto do 7 listopada zgłosi osobiście nagrany i zmontowany, krótki film snowboardowy. Filmy zgłaszać można w aplikacji na profilu www.facebook.pl/GoPowFestival. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody, a najlepszy film pokazany zostanie na dużym, kinowym ekranie podczas otwarcia festiwalu.

gopow3

Całą sobotę można będzie spędzić w festiwalowym miasteczku snowboardowym, w które na jeden dzień zamieni się postindustrialna przestrzeń Browaru Mieszczańskiego. To tutaj od rana fani jibbingu będą mogli wyszaleć się na specjalnie na tą okazję rozstawionej na dziedzińcu konstrukcji z przeszkodami. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji szaleć w snowparkach prowadzone będą warsztaty. Ci, którzy na razie wolą popatrzeć, będą mogli obserwować wyczyny profesjonalnych riderów. W tym samym czasie w przestronnych salach Browaru Mieszczańskiego rozpoczną się pozostałe warsztaty. W tym roku dr Piotr Kunysz i Piotr Bursiewicz opowiedzą jak zapobiegać kontuzjom typowym dla snowboardu, a dr Beata Blachura o tym jakie znaczenie dla jazdy ma czucie własnego ciała. Usłyszymy także wykład o historii polskiego snowboardu w wykonaniu Łukasz Starowicza.

 

W trakcie części praktycznej warsztatów można będzie zadbać dodatkowo o swoją kondycję i sprzęt przed sezonem. Pod okiem fachowców z Toko warsztatowicze nauczą się smarować i ostrzyć deski. Z kolei śląska ekipa Alpino zaprosi uczestników na trening na trampolinie, przygotowujący do wykonywania freestyle’owych akrobacji. A to nie koniec! Pełny program warsztatów podany zostanie przed samą imprezą.

 

gopow4

Oprócz warsztatów w przeciągu całego dnia pojawi się także wiele atrakcji przygotowanych przez wystawców. Wśród nich między innymi konkurs na stworzenie własnej grafiki na deskę. Konkurs ten ma także swoją wcześniejszą odsłonę na FB festiwalu. Prace można zgłaszać do 1 listopada. Zwycięzca otrzyma model snowboardu z własną grafiką wyprodukowany w bielskich zakładach Nobile Snowboards. Również na miejscu, w Browarze Mieszczańskim będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu grafiki, dzięki specjalnie w tym celu przygotowanym szablonom.

 

W jednej z sal browaru odbędzie się także wystawa fotografii snowboardowej. Wszystkie prezentowane zdjęcia zostaną zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży trafi na organizację ferii zimowych dla dzieci z domu dziecka. W ramach relaksu przed wieczornym afterparty organizatorzy ponownie zaproszą do strefy filmowej, gdzie wyświetlonych zostanie także wiele filmów snowboardowych oraz odbędą się spotkania z ich twórcami.

 

Gwoździem wieczornej imprezy będzie energetyczny koncert rockowej formacji The Stubs. Po koncercie parkietem zajmą się dj-e Red Bulla i muzyczni goście, którzy będą serwowali muzykę do późnych godzin nocnych. Niedziela będzie zdecydowanie najspokojniejszych dniem. W Klubokawiarni Mleczarnia uczestnicy będą mogli zjeść śniadanie, porozmawiać i obejrzeć ostatni z festiwalowych filmów. Wstęp do Mleczarni jest darmowy dla wszystkich, a festiwalowicze mogą liczyć na specjalne zniżki.

 

Bilety na GO*POW Festival w cenie 30 zł/sobota lub 50 zł/piątek i sobota dostępne są na stronie www.gopowfestival.pl. Tam też, oraz na facebookowym profilu www.facebook.pl/GoPowFestival pojawiać się będą najświeższe informacje o programie festiwalu. Zachęcamy do śledzenia i oczywiście odwiedzenia festiwalu.