Festiwal GO*POW startuje już w ten weekend

Przypominamy że już w najbliższy weekend we Wrocławiu rozpoczyna się festiwal GO*POW. Mini snowpark, snowboardowe i narciarskie filmy z całego świata, interesujące warsztaty tematyczne,  konkursy , prezentacje nowości sprzętowych i impreza do późnych godzin nocnych – tak fani sportów zimowych z całej Polski będą witać nadchodzący sezon podczas GO*POW all about snow.

 

Festiwal GO*POW rozpocznie się piątkowym przeglądem filmowym w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas festiwalu wyświetlone zostaną filmy snowboardowe uznanych światowych producentów oraz największa polska produkcja narciarska ostatnich lat – Crew Movie Project. Zapierający dech w piersiach film Michała Schwierca opowiada o zeszłorocznej wędrówce Bartka Sibigi i Marcina Pośpiecha po Europie w poszukiwaniu zimy. W kinie rozwiązane zostaną również konkursy na projekt deski snowboardowej Nobile oraz facebookowy konkurs na najlepszy montaż amatorskiego filmu snowboardowego GO*POW Video Challange.

 

Podczas piątkowego otwarcia festiwalu widzowie spotkają się także z zagranicznymi gośćmi, których filmy zaprezentowane zostaną tego wieczoru. Najwięcej atrakcji na fanów zimy czeka w sobotę w Browarze Mieszczańskim. Tam już od 10:00 rano rozpoczną się warsztaty, na których uczestnicy dowiedzą się między innymi jak uprawiać snowboarding, aby maksymalnie wyeliminować ryzyko kontuzji, jak zadbać o swoją deskę, jak rodził się snowboarding w Polsce, czy jak zmontować własny film z poczynań na stoku. Odbędą się też warsztaty ruchowe, podczas których na trampolinach i innych przyrządach pod okiem instruktorów z Alpino uczestnicy nauczą się panować nad swoim ciałem w powietrzu.

 

Równolegle, na dziedzińcu Browaru Mieszczańskiego na specjalnie przygotowanej konstrukcji pokrytej prawdziwym śniegiem snowboardziści i narciarze będą wykonywać ewolucje na przeszkodach czyli tzw. jibbing. Na uczestników czekać będą także nowości sprzętowe zaprezentowane w strefie wystawienniczej oraz podziwiać wystawę zdjęć najlepszych polskich fotografów snowboardowych. Wieczorem odbędą się kolejne projekcje filmowe, wśród których przewidziano kilka premier a sobotni dzień zwieńczy afterparty. Wieczorną imprezę zainauguruje koncert gwiazd polskiego rocka, czyli formacji The Stubs, która zagra materiał ze swojej świeżo wydanej płyty. Po koncercie parkiet rozgrzewać będą dj-e Red Bulla, dj Kabak oraz członkowie wrocławskiego kolektywu My Head Is Dubby – Wuja i P500.

 

Po dwóch intensywnych dniach niedzielę organizatorzy zarezerwowali na odpoczynek. Na zakończenie festiwalowego weekendu w klubokawiarni Mleczarnia posiadacze opasek GO*POW zjedzą wspólne śniadanie i brunch. W niedzielę zlicytowane zostaną także prezentowane w sobotę zdjęcia, a pieniądze z ich sprzedaży trafią do fundacji organizującej snowboardowe ferie zimowe dla dzieci z domu dziecka.

Więcej szczegółów o wydarzeniu oraz bilety można znaleźć na stronie www.gopowfestival.pl. Wszystkie najświeższe informacje pojawiają się także na facebookowym profilu www.facebook.pl/GoPowFestival.

 

Sponsorami są Nobile Snowboards oraz GoPro. Partnerami SignX oraz Red Bull.