Freeski & Snowboard United Slopestyle

Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się druga edycja zawodów Sony VAIO Extreme Series Winter Edition na zakopiańskiej Gubałówce. Po raz kolejny będzie można zobaczyć rowerowe skoki w snowparku oraz krótkodystansowe biegi skiturowe. W tym roku wisienką na torcie imprezy będzie United Slopestyle czyli połączenie zawodów snowboardowych z freeskiingowymi jakich w Polsce jeszcze nie było!

 

Cykl zawodów Sony VAIO Extreme Series znany jest z innowacyjnych pomysłów. W ubiegłych latach mogliśmy podziwiać w ramach pięciu edycji między innymi nocny zjazd rowerowy, zawody wakeboardowe na najwyższych przeszkodach w Polsce czy snowboardowy big air w lecie. Winter Edition rozpoczyna cały cykl, dlatego nie może się obyć bez ekstremalnego show. Podczas ostatniej edycji po raz pierwszy w historii rowerzysta Szymon Godzik, snowboardzista Tomek Wolak i freeskiingowiec Jan Krzysztof wykonali na jednej skoczni synchronicznego, kilkunastometrowego backflipa!

 

Niełatwo jest przebić taki wyczyn, ale organizatorzy nie dają za wygraną dlatego podczas edycji 2014 po raz pierwszy w Polsce zobaczycie połączenie zawodów narciarskich z snowboardowymi p.t. –SNOWBOARD & FREESKI UNITED SLOPESTYLE. Krótko mówiąc snowboardziści połączą się w pary z narciarzami freestylowi i razem będą walczyć o miejsce na podium. Sędziowie będą oceniać synchronizacje, styl, poziom trudności i przede wszystkim widowiskowość wykonywanych ewolucji na skoczniach, rurkach oraz boxach dostępnych w Salomon Superparku. Brzmi interesująco? A to dopiero początek!

extreme-series-winter-14-2

Podobnie jak w roku ubiegłbym zobaczycie również rowerowe skoki na śniegu, czyli MTB BEST AIR podczas których zaproszeni zawodnicy zaprezentują swój arsenał trików. Nie zabraknie krótkodystansowego wyścigu na nartach skitourowych o nazwie Skitour Sprint. Konstruktorem trasy i opiekunem wyścigu będzie Andrzej Bargiel – zdobywca ośmiotysięcznika Sziszapangma, który z pewnością zadba o wysoki poziom konkurencji.

 

Standardowo po całym dniu sportowych emocji odbędzie się szalone afterparty w jednym z zakopiańskich klubów, o którym niebawem dowiecie więcej się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/559519974136743/

 

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia sponsorskiego firm Sony VAIO, Salomon, Dartmoore oraz partnerów Plus’a i PKL’u. O wyczynach na Gubałówce będą informować patroni medialni czyli Tygodnik Podhalański, Kaczor Donald, Snow & Free, Radio Eska, Extreme Sport Channel, Giga Sport, Infogram, Bikeboard, Stuff, Snowboard MDS oraz opiekuni medialni – Teleexpress i program „Pod Tatrami”. Skrzydeł zawodnikom doda jak zawsze Red bull.

 

HARMONOGRAM ZAWODÓW:
Piątek 21.02.2014:
20:00 Projekcja filmów narciarskich I snowboardowych, kino: Giewont
22:00 Before Party, Cafe Tygodnik Podhalański

Sobota 22.02.2014:
9:00 – 10:00 Zapisy
10:30 – 11:30 kwalifikacje SKITOUR SPRINT
10:00 – 11:00 treningi SNOWBOARD & FREESKI UNITED SLOPESTYLE
11:30 – 12:30 kwalifikacje SNOWBOARD & FREESKI UNITED SLOPESTYLE
12:30 – 13:30 finały SKITOUR SPRINT
13:30 – 14:30 finały SNOWBOARD & FREESKI UNITED SLOPESTYLE
14:30 – 15:30 MTB Best Air
15:30 Rozdanie nagród
20:00 After Party, LaPlaya Zakopane