Engelberg Pure Powder Panel Freeride w Krakowie

W dniach 6-8 grudnia 2013, podczas XI-tej edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego, odbędzie się Engelberg Pure Powder Panel Freeride – specjalne wydarzenie adresowane do wszystkich fanów śnieżnego puchu.

 

W jego ramach wyświetlone zostaną najnowsze filmy narciarskie i snowboardowe, będzie można wziąć udział w warsztatach oraz obejrzeć najnowszy sprzęt freeride’owy. Nie zabraknie także relacji z ciekawych wypraw narciarskich, w tym opowieści Andrzeja Bargiela o jego zjeździe z ośmiotysięcznika Shisha Pangma.

Krakowski Festiwal Górski, będący jedną z największych imprez na świecie skierowaną do entuzjastów sportów górskich, już po raz trzeci gościł będzie Engelberg Pure Powder Panel Freeride. Redakcje portalu Powder.pl i magazynu internetowego Pure, we współpracy ze szwajcarskim kurortem Engelberg, przygotowały naszpikowany atrakcjami program.

W tym roku Engelberg Pure Powder Panel Freeride stawia mocno na najciekawsze filmy. W ramach przeglądu filmowego zobaczymy m.in. produkcje tak słynne jak „Valhalla”, „Into The Mind”, „Partly Cloudy”, a także obrazy mniej znane, ale prezentujące niezwykle ciekawe freeride’owe historie. Większość filmów będzie można zobaczyć na wielkim ekranie po raz pierwszy w Polsce. Drugim elementem panelu będzie seria prelekcji o praktycznej stronie freeride’u i skitouringu oraz relacje z interesujących i niecodziennych wypraw narciarskich. Będzie można dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jazdą poza trasami, poznać z pierwszej ręki wrażenia na temat możliwości freeride’owych gór Kirgistanu czy usłyszeć z czym wiąże się spędzenie całej zimy w legendarnym francuskim La Grave. Specjalnym punktem programu Engelberg Pure Powder Panel Freeride będzie spotkanie z Andrzejem Bargielem.

engelberg-pure-powder2

Ponadto, wszyscy spragnieni najświeższych informacji o sprzęcie, będą mogli osobiście przyjrzeć się najnowszym kolekcjom sprzętu. Będzie można zobaczyć kolekcje nart, odzieży oraz wszelkich innych akcesoriów jakie prezentowane będą podczas specjalnego kiermaszu freeride’owego. Wystawcy zapowiedzieli także specjalne oferty cenowe dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup prezentowanych produktów w trakcie wystawy.

Engelberg Pure Powder Panel Freeride będący największym w Polsce spotkaniem osób interesujących się jazdą poza trasami. To obowiązkowy punkt nie tylko dla każdego kto pasjonuje się freeridem, ale także dla tych wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił i poszukują informacji jak bezpiecznie uprawiać taki sport.

Program Engelberg Pure Powder Panel Freeride
Piątek 6.12.2013
• 21.30 – Valhalla, sala główna, wstęp biletowany – karnety KFG lub bilety na pokaz

Sobota 7.12.2013
• 13.15 – Shisha Pangma Centralna na nartach, relacja Andrzeja Bargiela z pierwszej wyprawy projektu Hic Sunt Leones, sala główna.
• 17.30 – Przegląd filmów freeride’owych: Partly Cloudy, Head Straight, Time, Rise, CRJ, Lost, sala prelekcyjna, wstęp wolny.
• 21.00 – Steps, sala główna, wstęp biletowany – karnety KFG lub bilety na pokaz
• 21.30 – Into The Mind, sala główna, wstęp biletowany – karnety KFG lub bilety na pokaz
Niedziela 8.12.2013
• 9.00 – Freeride dla początkujących – vademecum dla narciarzy i snowboardzistów na temat sprzętu do freeride’u
• 10.00 – Dzikie Karpaty – relacja z wyprawy do serca Alp Rodniańskich w Rumunii
• 11.00 – Z liną i czekanem – podstawowy poradnik dla narciarzy i snowboardzistów na temat poruszania się i asekuracji w eksponowanym terenie, prowadzi doświadczony przewodnik IVBV Marcin Kacperek
• 12.00 – Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy edit organizowanego przez Powder.pl i GoPro, ogłoszenie zwycięzcy Przeglądu Filmów Freeride, rozlosowanie nagród od sponsorów
• 13.00 – Zjazd do morza – freeride z widokami na norweskie fiordy
• 14.00 – SkiKirgistan 2013 – wprawa narciarsko-snowboardowa w górskie rejony Kirgistanu.
• 15.00 – La Grave – prawdopodobnie najbardziej freeride’owy ośrodek narciarski w Alpach
• 16.00 – Bardziej niż stromo – najtrudniejsze tatrzańskie zjazdy

Informacje praktyczne:
Data: 6-8 grudnia 2013
Miejsce: XI Krakowski Festiwal Górski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, Pawilon Sportowy, sala nr 9 Bilety: poza kilkoma wybranymi pozycjami programu, wstęp na Engelberg Pure Powder Panel Freeride jest bezpłatny, szczegóły dot. zakupu karnetów na cały festiwal dostępne pod linkiem http://bit.ly/KarnetyNaKFG

Strona wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/EngelbergPurePowder