Technika spadającego liścia jest to inaczej sposób kontrolowania kierunku jazdy polegający na ześlizgiwaniu się raz w jedną raz w drugą stronę. Umiejętność ta szczególnie przydaje się na początku i stanowi podstawę do nauki skręcania. Technika spadającego liścia przydaje się również w sytuacji gdy napotykamy na stromą część stoku i boimy się płynnie zjechać, albo jeszcze nie potrafimy.
Jak w każdym przypadku tak i tutaj możemy wykonywać „spadającego liścia” na krawędzi palców (frontside) oraz na krawędzi pięt (backside). Ćwiczenie to uczy panowania nad kierunkiem jazdy poprzez ześlizgiwanie się raz w jedną,raz w druga stronę. Aby przystąpić do nauki tej techniki powinniśmy mieć już za sobą lekcję ześlizgiwania się.
Gdy już potrafimy się ześlizgiwać możemy przystąpić do nauki. Podstawą tej techniki jest przenoszenie ciężaru ciała na przód oraz tył deski. Podczas ześlizgiwania się wzdłuż linii stoku należy rozłożyć ciężar ciała równomiernie na obie nogi. W momencie gdy chcemy zmienić kierunek jazdy przenosimy ciężar ciała na jedną stopę i jedziemy powoli. Gdy chcemy się zatrzymać to znowu rozkładamy ciężar ciała równomiernie na obie nogi. Po zatrzymaniu przenosimy ciężar ciała na druga stopę i powtarzamy te czynności aż zjedziemy na dół.
Video
„spadający liść” na krawędzi palców
„spadający liść” na krawędzi pięt