Hard To Earn

Ocena
Montaż
7.7
Obsada
7.7
Poziom trików
8.8
Ocena użytkowników0 Votes
0
8.1

Hard to Earn to najnowsza produkcja MFM Inc. oraz Finger On Da Trigga. Jest jeden z tych filmów, które ostatnio zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Intro filmu może i nie powala ale to co zobaczycie później przechodzi najśmielsze wyobrażenie. Twórcy filmu skupili się głównie na jibbingu w miejskim wydaniu oraz na backcountry.

 

W filmie właściwie nie zobaczymy żadnych ujęć ze snowparków czy innych sztucznie wybudowanych przeszkód. Za to zobaczymy masę najróżniejszych miejskich poręczy, murków, dachów, triki na cysternie i masę innych najbardziej wymyślnych przeszkód.! Szczena opada – naprawdę ! To, że możemy zobaczyć najróżniejsze miejsca to jeszcze mało – ale poziom trików wykonywanych przez riderów jest mega wysoki. Każdy z riderów pokazuje mega trudne triki, ciężko sobie to wyobrazić a co dopiero zrobić… gwarantuję że po dropach które tu zobaczycie będziecie czuć ból w kolanach… ja nie wiem jak oni ustają takie triki!

 

Pod względem montażu film również się wyróżnia. Niemal każdy trik pokazany jest z kilku ujęć kamery,co dodatkowo podkreśla poziom trudności wykonywanych ewolucji. Film wyróżnia się też tym iż nie zobaczymy tutaj osobnego partu z glebami ba… powiem więcej, w całym filmie zobaczymy tylko 2-3 upadki.

 

Przez cały film przewija się motyw Banshee Bungee czyli innowacyjnego rozwiązania, które sprawia że miejskie spoty są jeszcze bardziej dostępne. Co to takiego ? Banshee Bungee to specjalna lina, która po przymocowaniu do czegoś stabilnego (np poręczy), naciągnięciu i puszczeniu pozwala riderowi na uzyskanie przyzwoitej prędkości. Za pomocą tego wynalazku mozna uzyskać prędkość do 30 MPH ! Teraz nie będą już potrzebne wyciągarki i samochody z liną.

 

Moim zdaniem to jeden z lepszych filmów jakie ukazały się w tym sezonie.

Riderzy:

MFM, Lucas Magoon, Travis Kennedy, Dylan Thompson, Derek Dennison, Chris Bradshaw, Johnny Paxson, Jake Devine, Jeremy „Worm” Grendahl, Jonah Owen, Cory Cronk