Przegląd kolekcji kurtek i spodni Funstorm W14

Przeglądając katalogi nowych kolekcji odzieży snowboardowej natrafiliśmy na markę Funstorm, której kolekcja bardzo nas zainteresowała – zarówno jeśli chodzi o wygląd, parametry techniczne jak i ceny, które wydają się być atrakcyjne.

 

Poprosiliśmy ich zatem o przesłanie wybranych modeli abyśmy mogli sprawdzić jak w rzeczywistości prezentują się kurtki i spodnie tej marki, jak wyglądają materiały, kolory i rozmiary. Po otwarciu paczki od razu było widać, że jest to odzież naprawdę wysokiej jakości. Starannie wykonana, dopracowana w każdym calu i wygląda dokładnie tak jak na zdjęciach produktowych – kolory nie różnią się. Poprosiliśmy o kurtki z każdego rodzaju materiału stosowanego przez tą firmę.

 

Do oględzin dostaliśmy kurtkę Raufo wykonaną z materiału o parametrach 5K / 5K. To podstawowy model kurtki, który bardzo ładnie prezentuje się na żywo. Kurtka posiada śniegołap, regulowane mankiety, kieszeń wewnętrzną, kieszeń na piersi i dwie kieszenie po bokach. Kurtka nie oferuje szałowych parametrów ale biorąc pod uwagę ciekawy wygląd, fajne kolory, lekkie ocieplenie, i cenę (ok 450zł). To ciekawa opcja dla kogoś kto ma ograniczony budżet. Z tego samego materiału wykonana jest kurtka Elver.

funstorm raufo kurtka funstorm raufo

Drugą kurtką, którą dostaliśmy jest model Cone (ice). To wyższy model kurtki, wykonany z materiału Moftex o parametrach 10K / 10K, który gwarantuje ci odpowiedni komfort cieplny i suchość w różnych warunkach. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, „nie pachnie tandetą” a sama kurtka jest już bardzo dobrze dopracowana i posiada wszystko czego potrzeba. Główne szwy są klejone, zamki w kieszeniach są wodoodporne, kieszeń na karnet w rękawie, rękawki z lycry z otworem na kciuk, kieszeń wewnętrzna, śniegołap. Możliwość połączenia ze spodniami Funstorm sprawia że na stoku Cie nie zaskoczy. Kurtka jest lekko ocieplana.

 

Z tego samego materiału wykonane są spodnie Funstorm Trax i Flume oraz kurtki Cluny, Brian, Kelsey, Cristi, Cahone, Aplande.

funstorm cone

funstorm-w14-9 funstorm-w14-10

Kolejne dwie kurtki (Zion oraz Suzy) to już najwyższa półka jeśli chodzi o parametry techniczne. Kurtki są wykonane z materiału Nistex o parametrach 15K / 15K, który sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Materiał nie jest szeleszczący i jest miły w dotyku. Kolorystyka i wzory kurtek z tego materiału sprawiają, że spokojnie można się w niej pokazać na mieście! Pozostałe modele kurtek wykonanych z materiału Nistex to Elbert, Marlot, GAD, Salida, Aire oraz spodnie Navigator i Alta.

funstorm-w14-2 funstorm zion funstorm suzy

Jeśli ktoś rozważa zakup nowej kurtki lub spodni i ceni sobie jakość wykonania, parametry, rozwiązania techniczne, nowoczesne i niebanalne wzornictwo to z pewnością powinien zwrócić uwagę na tegoroczną kolekcję Funstorm. Nasze doświadczenie w tym temacie pozwala nam stwierdzić, że ta odzież warta jest swojej ceny i na pewno będziecie zadowoleni!

 

Prawie cała kolekcja Funstorm dostępna już jest w proboarder.pl -> kurtki snowboardowe -> spodnie snowboardowe