Winter Sports Festival 2016

19 i 20 lutego 2016 odbędzie się najbardziej widowiskowa impreza sportowa sezonu zimowego! Na wielkiej skoczni, zbudowanej w sercu najpopularniejszego ośrodka narciarskiego w Polsce, rozegrane zostaną zawody Big Air , w których wezmą udział narciarze, snowboardziści i specjaliści od ewolucji na rowerach!

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival otwiera nowy rozdział w historii wydarzenia, które na polskich stokach obecne jest już od 12 lat. Chodzi oczywiście o Polish Freeskiing Open, czyli otwarte Mistrzostwa Polski we Freeskiingu. To największe międzynarodowe zawody tego typu w Europie Środkowo – Wschodniej.

 

W 2016 roku na najeździe, obok zawodników z europejskiej czołówki narciarskiego freestyle’u, staną także snowboardziści i specjaliści od rowerowego dirtjumpingu. Zmierzą się oni we wspólnej dla tych trzech sportów konkurencji Big Air. Tuż obok potężnej skoczni stanie też railpark, w którym rozegrane zostanie jam session dla zawodników na jednej i dwóch deskach. O dobry muzyczny klimat w czasie dwóch, intensywnych dni zadba tradycyjnie skład dj-ski Red Bull.

 

Partner główny: Kotelnica Białczańska
Partnerzy: Thule, Head, The North Face, Armada Skis